تازه های خبری :
کد خبر: ۵۰۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
شهرکرد- توسعه خدمات درمانی و بهداشتی در چهارمحال و بختیاری از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در راستای محرومیت زدایی در این استان به شمار می رود.

به گزارش آرانیوز، گروه استان‌ها: چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های جنوب غربی زاگرس است که در ارتفاعات رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. این استان در پیش از انقلاب یکی از مناطق محروم کشور به شمار می‌رفت.

مردم در آن زمان از کمترین خدمات و امکانات برخوردار بودند و محرومیت و فقر از مهمترین ویژگی‌های حاکم در این منطقه در دوران پیش از انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت.

نبود راه‌های دسترسی مناسب، عدم وجود مراکز درمانی و بهداشتی، کمبود امکانات و فراهم نبودن زیر ساخت‌ها برای توسعه بخش‌های کشاورزی و صنعت در کنار شرایط آب و هوایی خاص این استان زندگی در این منطقه را بسیار دشوار کرده بود.

در زمستان‌های پر برف این استان در دوران پیش از انقلاب، اگر فردی دچار بیماری می‌شد به علت نبود پزشک، مراکز درمانی و همچنین راه‌های دسترسی مناسب باید بیماری خود را تحمل می‌کرد چرا که امکان دسترسی به پزشک و مراکز درمانی وجود نداشت.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار