تازه های خبری :
کد خبر: ۵۰۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب اخیر سبب خسارت ۱۰۴ میلیارد تومانی به باغات موز این استان شد.

خسارت ۱۰۴ میلیارد تومانی سیل به باغات موز سیستان و بلوچستان

 

امان الله طوقی اظهار داشت: سیل کم سابقه دیماه سال‌جاری و طغیان سهمگین رودخانه‌ها ۷۰ درصد باغات موز در شهرستان‌های کنارک، چابهار و سرباز را تخریب کرد و بیش از ۱۰۴ میلیارد تومان به این باغات خسارت تحمیل کرد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: سطح زیر کشت موز در استان سیستان و بلوچستان ۵ هزار هکتار بود که در اثر بارندگی‌های ۲۰و ۲۱ دیماه به ۳۵۰۰ هکتار از موزستان ها بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد باغات موز خسارت دیده بالای ۵۰ درصد آسیب دیده‌اند وبا توجه اهمیت احیای باغات میوه‌های گرمسیری که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و اقتصاد منطقه دارد سازمان جهاد کشاورزی بازسازی باغات موز در جنوب استان را با مرمت جاده‌های دسترسی به مزارع، رسوب برداری از سطح باغات و تسطیح و آماده سازی باغات برای کشت مجدد نهال آغاز کرده است.

طوقی در خصوص تهیه نهال مورد نیاز برای احیای موزستان‌ها گفت: بخشی از نهال‌ها از پاجوش‌های موجود و بخشی هم نهال کشت بافتی که توسط مراکز تحقیقاتی سطح استان و کشور تولید می‌شود تأمین و در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با همکاری قرار گاه قدس سپاه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و کشاورزان با بکارگیری ماشین آلات سنگین در حال احیا و بازسازی باغات موز است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!