کد خبر: ۵۰۵۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از پرداخت ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال در بخش کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش آرانیوز، غلامرضا قوسی ظهر امروز در نشست بررسی عوامل مؤثر بر کاهش نرخ بیکاری در استان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون در بخش کشاورزی هم برای ایجاد اشتغال و هم برای تثبیت آن اعتباراتی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تثبیت اشتغال زمینه ماندگاری خانوارهای بهره‌بردار بخش کشاورزی را فراهم می‌کند افزود: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 8 میلیارد و 900 میلیون تومان تسهیلات اشتغال در بخش کشاورزی استان با اشتغال هزار و 478 نفر پرداخت شده است.

بیشتر بخوانید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 67 میلیارد و 600 میلیون تومان از محل اعتبارات تملک و دارایی هزینه شده  که در این راستا برای 589 نفر شغل ایجاد و 12 هزار و 114 شغل نیز تثبیت شده است.

قوسی ادامه داد: از ابتدای امسال اعتباری بالغ بر 28 میلیارد و 600 میلیون تومان برای تأمین نهاده‌ها و نقدینگی بخش کشاورزی از محل اعتبارات صندوق حمایت و توسعه بخش کشاورزی هزینه شده است.

اجرای طرح‌های جدید در بخش کشاورزی استان

وی از افزایش اعتبارات و اجرای طرح‌های جدید در بخش کشاورزی استان خبر داد و تصریح کرد: اجرای این طرح‌ها باعث ایجاد امید در بین بهره‌برداران و رونق اشتغال شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: در سال گذشته تسهیلات کم بهره و طولانی مدت به ویژه در بخش اشتغال پایدار روستایی و عشایری و جبران خسارت‌های بخش کشاورزی نیز داشته‌ایم که سبب ایجاد انگیزه و کار و تلاش در بین مردم روستا شده است.

قوسی با اشاره به صدور 161 مجوز صنایع تبدیلی که 99 مورد مربوط به محصولات استراتژیک بوده است از ابتدای سال گذشته تاکنون خبر داد و اظهار داشت: در این مدت 173 مورد مجوز احداث گلخانه و 621 مجوز در بخش دام و طیور صادر شده است.

افزایش 4 برابری اعتبارات سیستم‌های نوین آبیاری

وی با اشاره به افزایش 2 برابری اعتبارات قنوات و افزایش 4 برابری اعتبارات سیستم‌های نوین آبیاری گفت: با افزایش این اعتبارات 4 هزار و 311 مورد تثبیت اشتغال در بخش آب و خاک نیز داشته‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اختصاص 31 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان خبر داد و افزود: با اجرای این طرح‌ها نیز 25 هزار نفر روز اشتغال موقت ایجاد و 17 هزار خانوار از مزایای آن بهره‌مند شدند.

قوسی با بیان اینکه پاییز در استان با فصل برداشت بسیاری از محصولات استراتژیک همراه است گفت: در این راستا با اقدامات انجام شده و شرایط اقلیمی مناسب شاهد افزایش برداشت این محصولات بودیم و 19 هزار نفر روز نیز در سطح باغات استان مشغول به کار بودند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی همچنین از تشکیل کارگروه نظارت بر اجرای طرح‌ها خبر داد و بیان کرد: تشکیل این کارگروه سبب شد کمترین انحراف را در اجرای طرح‌ها داشته باشیم به گونه‌ای که امروز این انحراف به 4 تا 5 درصد رسیده است.

انجام مقدمات کار برای 2400 هکتار از طرح هاب شتر 

قوسی به اجرای طرح هاب شتر در استان اشاره و بیان کرد: در راستای اجرای این طرح نیز تاکنون مقدمات کار برای  2 هزار و 400 هکتار و احداث 6.5 هکتار قرنطینه دامی انجام و 100 نفر نیروی انسانی نیز مشغول به کار شده‌اند.

وی از انجام کارهای نقشه برداری، مکان‌یابی و صدور مجوزهای برداشت آب برای 543 هکتار در طرح نهضت گلخانه‌ای خبر داد و تصریح کرد: در این زمینه نیز تاکنون بالغ بر 200 تا 300 نفر روز نیرو به کارگیری شده‌اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: