کد خبر: ۵۰۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، گفت: مناطق سیل‌زده جنوب‌ استان با توجه به وسعت، نیازمند رسیدگی و توجه بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی عصر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیاتی پاسخ به بحران استان که با حضور رئیس جمهور و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در چابهار برگزار شد، اظهار داشت: بارندگی های اخیر در جنوب استان، باعث بروز سیلاب شده و بخش وسیعی را تحت شعاع خود قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: سیلاب باعث وارد آمدن خسارت زیادی به اراضی کشاورزی، دام‌ها، منازل مسکونی و خصوصا زیرساخت های جنوب سیستان و بلوچستان شده است اما علاوه بر بروز خسارات، منجر به رها شدن از خشکسالی و سیراب شدن زمین شده است.

آیت الله محامی افزود: فرمان رهبر معظم انقلاب برای کمک و یاری رساندن به مناطق سیل زده در سیستان و بلوچستان و جنوب شرق کشور، باعث شد تا مسئولان دستگاه ها و نهادهای مختلف و گروه های مردمی از اقشار و مذاهب مختلف با قوت بیشتری به این خطه ورود پیدا کرده و در حال تلاش برای سیل زدگان باشند.

بیشتر بخوانید

وی بیان کرد: در روزهای گذشته همانطور که شاهد وحدت و انسجام اقشار، گروها و مذاهب مختلف در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بودیم، هم اکنون این وضعیت را در مورد سیل بلوچستان مشاهده می‌کنیم.

وی تاکید کرد: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در جریان شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، همراه سایر مردم عزادار بودند اما سیلاب مصیبتی جدید را برای این خطه به وجود آورد.

وی با تشکر از اهتمام و تلاش دولتمردان، نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش و گروه‌های مختلف برای رسیدگی به مناطق سیل‌زده، با توجه به وسعت سیلاب، خواستار رسیدگی و تلاش بیشتر برای کمک به سیل‌زدگان شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: