تازه های خبری :
کد خبر: ۵۰۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
سخنگوی انجمن سینماداران ضمن تشریح فرآیند آماده‌سازی سینماهای مردمی میزبان جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر از تجهیز ۹۵ درصد این سالن‌ها به سیستم تصویری دیجیتال لیزری خبر داد.

تجهیز سینماهای مردمی «فجر۳۸»/ میزبانی تشویقی برای پردیس‌های نوساز

محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران با اشاره به وضعیت سینماهای انتخاب شده برای میزبانی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر برای تجهیز این دسته از سالن‌های سینمایی، حمایت مالی در نظر نگرفته است. البته برای انتخاب سالن‌های سینمایی و حضور آن‌ها در چرخه اکران فیلم‌های جشنواره نیز شرایطی اعمال شد و براساس یک چارچوب مشخص انتخاب‌ها صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه سالن‌های سینمایی با آگاهی از شرایط اعمال شده، تجهیز شده و بعد از سوی بازرسان جشنواره تاییدیه دریافت می‌کنند، توضیح داد: از جمله این شروط موردنظر می‌توان به مجهز شدن سینماها به سیستم‌های اکران دیجیتال لیزری، سیستم صدای دالبی، پارکینگ مناسب برای مخاطب اشاره کرد. یکی از تمهیدات بسیار خوب این دوره از جشنواره همین شرایط است.

سخنگوی انجمن سینماداران تاکید کرد: اگر پردیس‌ها و یا سالن‌های در دست احداث، بتوانند قبل از شروع جشنواره فیلم فجر یعنی تا پایان دی‌ماه تکمیل شوند، بعد از بازرسی می‌توانند به‌صورت تشویقی جزئی از سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر قرار گیرند.

وی ادامه داد: از جمله سینماهای تازه‌ساز که توانسته‌اند خود را قبل از جشنواره آماده کنند، می‌توان به پردیس «گالاریا» اشاره کرد، که با ۲ سالن در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت.

دبیر انجمن سینماداران توضیح داد: خوشبختانه سینماهای این دوره از جشنواره از هرنظر آماده ارائه خدمات به مخاطبان جشنواره هستند، در همین راستا اکثر سالن‌ها صندلی‌های خود را ترمیم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امیدوار است که بتوانند میزبان خوبی برای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر باشند، تاکید کرد: در حال حاضر ۹۵ درصد از سینماهای مورد نظر از تجهیزات لیزری استفاده می‌کنند، این سیستم تصویری با حمایت موسسه «سینماشهر» به صورت کمک بلاعوض در اختیار سالن‌های سینمایی قرار گرفته است.

صابری در پایان گفت: در صورتی که آثار جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها نمایش داده شود، سینماهای مورد نظر در استان‌های مختلف هم همان روال سینماهای تهران را طی خواهند کرد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی