تازه های خبری :
کد خبر: ۵۰۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: نماینده‌ای که با پول و صرف هزینه‌های میلیاردی وارد مجلس شده باشد، نمی‌تواند آزادانه تصمیم گرفته و حتی با فراغ بال به دستگاه‌های اجرایی نیز نظارت کند.

به گزارش آرانیوز، حمیدرضا کاظمی عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی وابستگی کاندیداهای انتخابات به منابع قدرت و ثروت را موجب ناکارآمدی مجلس دانست و اظهار داشت: وقتی کاندیدای انتخابات مجلس هزینه‌های تبلیغاتش از سوی منابع قدرت و ثروت تأمین شود، خود به خود پس از ورود به مجلس در صدد جبران هزینه‌‌ها و بدهی‌هایش خواهد بود.

وی با بیان اینکه نماینده‌ای که هزینه‌های ملیاردی برای تبلیغات انتخاباتش را با پول قدرت‌ها و افراد با نفوذ تأمین کرده باشد، پس از ورود به مجلس از هر راهی بدهی‌هایش را جبران خواهد کرد، گفت: چنین نماینده‌ای به هیچ‌وجه دغدغه مردم و موکلانش را ندارد، بلکه از طریق لابی و ارتباط با افراد با نفوذ، دغدغه‌اش بازگرداندن هزینه‌های تبلیغات انتخاباتش است.

بیشتر بخوانید

عضو کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: نماینده مجلس باید نظارت بر قانون و تصویب قوانین جامع و کامل را در سرلوحه امورش در طی 4 سال نمایندگی قرار دهد، اما در شرایطی که نماینده‌ای با پول و صرف هزینه‌های میلیاردی وارد مجلس شده باشد، نمی‌تواند آزادانه تصمیم گرفته و حتی با فراغ بال به دستگاه‌های اجرایی نیز نظارت کند، زیرا در مواردی دچار تعارض منافع می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: باید نقش پول و صرف هزینه‌های میلیاردی در انتخابات مجلس کمرنگ و طی فرآیندی از بین برود، زیرا صرف این هزینه‌های گزاف برای انتخابات مجلس موجب ناکارآمدی مجالس طی سال‌های اخیر شده است؛ مجلسی که با پول و هزینه‌های هنگفت شکل بگیرد، نمی‌تواند کارآمد باشد، زیرا همواره وام‌دار منابع قدرت و ثروت است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بنده در مقاطعی شاهد هزینه‌های چند میلیاردی برخی داوطلبان نمایندگی مجلس بوده‌ام که به لطف خدا بسیاری از آنها با هوشیاری مردم از راه یافتن به مجلس باز ماندند، مردم نیز نقش به‌سزایی در راهیابی افراد با کفایت بر تصدی کُرسی نمایندگان مجلس را به عهده دارند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار