تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس امروز (چهارشنبه) درحالی در وزارت کشور آغاز شد که تعدادی از نمایندگان فعلی در انتخابات ثبت نام کردند.

به گزارش آرانیوز، چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور آغاز شد.

طبق گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، روز گذشته ۳۰۸۰ نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. موسوی دیروز اعلام کرد: «آن دسته از مقاماتی که برای حضور در انتخابات استعفا دادند، باید گواهی پذیرش استعفا را با خود به همراه داشته باشند»  

روز گذشته رفت و آمد چهره‌های سیاسی بیش از روزهای دیگر بود، از ارسلان فتحی‌پور نماینده سابق مجلس گرفته که با کلی سرو صدا و حاشیه وارد ستاد انتخابات کشور شد تا چند تن از اعضای جبهه پایداری و برخی معاونین وزرای دولت فعلی و استانداران دولت احمدی‌نژاد.

*«کارن خانلری» نماینده ارامنه تهران صبح امروز به وزارت کشور آمد و برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد.

*«حسین الله کرم» دبیرکل پیشین انصارحزب الله دومین چهره شناخته شده ای بود که در ستاد انتخابات کشور حاضر شد اما در انتخابات ثبت نام نکرد؛ او بردار شهید فهمید(مجید فهمیده) را برای ثبت نام در انتخابات همراهی می کرد.

*فهمیده: مورد حمایت انصارالله حزب الله هستم

مجید فهمیده برادر شهیدان «محمد حسین» و «داوود فهمیده» کارشناس قوه قضائیه از حوزه انتخابیه تهران برای حضور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

وی در جمع خبرنگاران، گفت: امیدوارم در گام دوم انقلاب در مقابله با جنگ اقتصادی نقش آفرینی کنم.

این کارشناس قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با شورای ائتلاف اصولگرایان صحبت کرده‌اید؟گفت: بله- با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب صحبت شده است و انصار حزب‌الله از بنده حمایت کردند.

فهمیده در پاسخ به این سوال که اگر در لیست ائتلاف اصولگرایان قرار نگیرید، صحنه انتخابات را ترک خواهید کرد یا خیر؟ گفت: اگر در لیست ائتلاف قرار نگیرم از شهر قم برای حضور در انتخابات مجلس نامزد خواهم شد.

الله کرم: ائتلاف نیروهای انقلاب وزن جوانان را بالا ببرد

حسین الله کرم دبیرکل پیشین انصار حزب الله در جمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور، گفت: دولت آینده باید دولتی جوان و حزب اللهی باشد، مجلس یازدهم نیز باید در این راستا برنامه ریزی کند تا بتواند در راستای حرکت در گام دوم انقلاب اقدام کند.

وی با بیان اینکه بنده مجید فهمیده را به عنوان داوطلب مورد حمایت خود معرفی می کنم تا پرچم ادامه حرکت انقلابی را به دست او بسپارم،افزود: حرکت انقلابی نیازمند نیروی جوان و پرکار است که بتواند چند شیفت کار کند .

این فعال سیاسی تصریح کرد: دهه اولی های انقلاب دیگر توان این گونه کار کردن را ندارند از این رو باید پرچم را به دست جوان‌ترها بسپاریم.

الله کرم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در انتخابات در قالب شورای وحدت فعالیت خواهید کرد یا به صورت مستقل وارد می شوید؟ اظهار داشت: ائتلاف یک اصل در سیاست است و هر کسی که کار سیاسی را آغاز می‌کند باید نگاه اصلیش به ائتلاف باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما با شورای شهر پنجم کار خود را آغاز کردیم و به همین دلیل باید نگاهی به یکی از دو گروه اصلی سیاسی در کشور داشته باشیم البته امیدوار هستیم که جریان ائتلاف انقلاب اسلامی وزن نیروهای جوان انقلابی را در لیست خود بالاتر ببرد.

این فعال سیاسی تأکید کرد: اگر ائتلاف وزن نیروهای جوان و انقلابی را افزایش دهد ما پیرو این ائتلاف خواهیم بود.

الله کرم گفت: گروه های حزب اللهی برای حضور در انتخابات برنامه انقلابی دارند، برای حضور در صحنه نبرد جنگ اقتصادی نیازمند نیروهای انقلابی هستیم.

*«سید علی ادیانی» نماینده مردم قائمشهر در مجلس نیز در ستاد انتخابات کشور حاضر شد و از حوزه انتخابیه  تهران در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد. 

ادیانی: مبارزه با فساد اولویت مجلس آینده باید باشد

او سپس در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره ثبت نام خود در انتخابات مجلس یازدهم، گفت: بنده عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس هستم و زمانی که از شهرستان نیز در انتخابات شرکت می‌کردم در لیست نیروهای ارزشی و انقلابی قرار می‌گرفتم.

این نماینده مجلس در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه چرا از تهران ثبت نام کرده اید، افزود: قائمشهر را رها نکردهام. برخی دوستان از من تقاضا کردند.

ادیانی در پاسخ به این سئوال که آیا از مشکلات خزر خسته شده اید که می خواهید از تهران نامزد شوید؟ گفت: البته اجازه نمی دهیم مسئله خزر اتفاق بیفتد. چون آن را به ضرر کشور می‌دانیم، ما شمالی‌ها نگهبان میراث ملی هستیم.

وی همچنین، اشتغال و مبارزه با فساد و رشوه خواری را اولویت مجلس یازدهم خواند.

*ثبت نام تعدادی از نمایندگان فعلی و سابق

*«مهرداد لاهوتی» نماینده لنگرود و عضو فراکسیون مستقلین هم چهره پارلمانی دیگری بود که خود را به ساختمان فاطمی رساند تا در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کند، علاوه بر او «مهدی شیخ»،«داوود محمدی»نمایندگان مردم تهران،جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس و همچنین علیرضا منادی و حمید رسایی نمایندگان ادوار در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند.

رسایی: کلید روحانی در انتخابات مجلس پس گرفته می‌شود

حمید رسایی در جمع خبرنگاران کلیدی را بالا آورد و گفت: کلید بنده با کلید آقای روحانی فرق می کند. کلید آقای روحانی آمریکایی بود، کلید ما آمریکایی نیست.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد : انشاءالله با رای ملت کلیدی که آقای روحانی با آن درها را قفل کرد را پس می‌گیریم و درها را باز می‌کنیم .

وی تاکید کرد: بن بست های اقتصادی را باز میکنیم، بن بست های سیاسی و فرهنگی که آقای روحانی با کلید امید به آمریکا ایجاد کرده بود را باز خواهیم کرد و وضعیت کشور اصلاح خواهد شد.

حضور فعالان اصلاح طلب در ستاد انتخابات

ساعت ۱۱:۱۵: اولین فعال سیاسی اصلاح‌طلب به وزارت کشور مراجعه کرد تا مراحل ثبت نام در انتخابات مجلس یازدهم را طی کند؛ محمد رضا راه چمنی دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی قصد دارد از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کند.

راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی درحال ثبت نام بود که یک اصلاح طلب دیگر هم به وزارت کشور آمد.جواد شرف خانی عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با حضور در ستاد انتخابات از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد و  گفت به صورت فردی برای نامزدی تصمیم گرفتم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار