تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از صبح امروز در ستاد انتخابات کشور آغاز شده است با حاشیه‌های همراه بود.

به گزارش آرانیوز، ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از صبح امروز (یک شنبه) با دستور وزیر کشور به استانداران و فرمانداران آغاز شد و تا لحظه انتشار این گزارش با حاشیه‌های جالبی در ستاد انتخابات کشور همراه بود.

* ساعت ۸ صبح انتخابات رسما با دستور وزیر کشور آغاز شد و از ساعت ۸ و نیم داوطلبان وارد وزارت کشور شدند و فرایند ثبت نام عملا کلید خورد.

صف طولانی داوطلبان در میدان فاطمی

* تعداد زیادی از داوطلبان برای ثبت‌نام بیرون از ساختمان تالار وزارت کشور حضور یافته بودند از این رو صف طولانی برای ثبت نام در انتخابات ایجاد شد.

* در لابی تالار وزارت کشور در دو طرف صندلی‌هایی برای داوطلبان چیده شده است که داوطلبان در یک طرف آن با برگه هایی در دست و  مدارک خود نشسته اند.

* ساعت ۸:۴۵: حجت الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی نماینده دوره های هشتم و نهم با حضور در وزارت کشور نام خود را در فهرست داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم ثبت کرد؛ او به خبرنگار مهر، گفت: در این دوره از شوشتر نامزد انتخابات خواهم شد و مستقل می آیم، البته در دوره هشتم مجلس در فراکسیون رهروان ولایت و در دوره نهم در فراکسیون اصولگرایان بوده ام.

قدیری ابیانیه: در فهرست اصولگرایان نباشم کناره گیری می کنم

* محمد حسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک و کارشناس مسائل بین الملل هم در روز نخست ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس خود را به میدان فاطمی رساند و به خبرنگار مهر، گفت: «اگر درفهرست نیروهای انقلاب قرار نگیرم از صحنه انتخابات کناره گیری خواهم کرد.»

* یک جوان دهه شصتی در هنگام ثبت نام کاغذی که بر روی آن نوشته بود«هرآنچه خدا بخواهد همان می شود» را روبه روی لنز عکاسان حاضر در ستاد انتخابات قرار داد و آنها این لحظه را ثبت کردند.

* محسن علیجانی عضو فراکسیون امید و نماینده مردم تهران نیز امروز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.

نماینده اصلاح طلب مجلس: از حضور عارف در انتخابات بی اطلاع هستم

*این نماینده مردم تهران در مجلس که ارتباط و تعامل خوبی هم با محمد رضا عارف رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان دارد درخصوص حضور عارف در این دوره از انتخابات گفت: بنده اطلاعی ندارم و خود او(عارف) باید در این زمینه پاسخگو باشد.

* قرار است تا ساعاتی دیگر «رحمانی فضلی» وزیر کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کند.

کنایه وزیر کشور به عکاسان

* ساعت ۱۱: با حضور سکاندار ساختمان فاطمی صدای شاتر عکاسان در سالن ستاد انتخابات به صدا در آمد، وزیر کشور در حال بازدید از مراحل ثبت نام داوطلبان بود که عکاسان خطاب به او گفتند:«آقای وزیر، اینجا را ببینید». در این هنگام رحمانی فضلی رو به عکاسان کرد و گفت:« ۱۰ بار عکس گرفته اید، چه کار می کنید(با خنده)»

* نمایندگان رسانه ها در سالن ستاد انتخابات کشور همچنان منتظر حضور چهره های شناخته شده هستند اما تاکنون فقط دو چهره سیاسی در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند.

ثبت نام داوطلبان از ۵۵۰ نفر گذشت

* سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات که هرازگاهی به پرسش خبرنگاران پیرامون آخرین وضعیت آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس پاسخ می دهد به خبرنگار مستقر مهر در ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: تا کنون میزان ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در کل کشور از ۵۵۰ نفر گذشته است.

* او در عین حال به این نکته نیز اشاره کرد که در پایان هر روز آمار نهایی ثبت نام کنندگان را به رسانه ها اعلام می کنیم. 

۷۸۹ نفر در روز اول ثبت نام کردند

ساعت ۱۸:۱۵:پس از پایان روز نخست ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد: در روز اول ۹۵۶ نفر به ستادهای کل کشور مراجعه کردند که ۷۸۹ نفر ثبت نام قطعی کردند.

*پایان روز اول ثبت نام

روز نخست ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس عصر امروز و پس از نشست خبری سخنگوی ستاد انتخابات کشور به پایان رسید؛ امروز برای نمایندگان اصحاب رسانه روز آرام و کم خبری در ستاد انتخابات بود از این رو باید در روزهای آتی منتظر حضور چهره های شاخص و صاحب نام برای ثبت نام در ایستگاه یازدهم بهارستان ماند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار