تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
وزیر نیرو ‌با بیان "امسال توجه جدی‌تری ‌برای ‌مهار سیلاب‌ها داریم" گفت: مخازن سدهای ما هم ۵۰درصد برای مهار سیلاب‌های احتمالی خالی است.

به گزارش آرانیوز، رضا اردکانیان با بیان اینکه وزارت نیرو به‌عنوان یک دستگاه خدماتی که بیشترین سطح تماس را با مردم دارد، همواره دست‌اندرکار امور آب و برق است اظهار داشت: در نیمه دوم سال 98 تلاش می‌کنیم در قالب طرح «الف ــ ب ــ ایران» و افتتاح طرح‌های متعدد آب و برق در کشور نشان دهیم که در شرایط تحریم که شدیدترین محدودیت‌ها به کشور اعمال شده، چرخ‌های توسعه کشور برقرار است و آب و برق به‌عنوان اصلی‌ترین زیرساخت توسعه مسیر رو به جلو دارد.

وی افزود: پویش «الف ــ ب ــ ایران» هر هفته در یک استان یا دو استان کشور، طرح‌های بزرگی را افتتاح می‌کند و این هفته در آذربایجان شرقی و استان فارس افتتاح داریم که در آذربایجان شرقی طرح بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران در آقکند میانه، 20 توربین 2.5 مگاوات داریم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه همه تجهیزات بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران، ساخت داخل بوده که انتقال تکنولوژی آن از 10 سال پیش آغاز شده است، ابراز داشت: به‌مدد صنعتگران و متخصصین ایرانی این کار بومی‌سازی ‌و در مپنا ساخته شد. در این پروژه 960 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش غیر‌دولتی صورت گرفته که نقش زیادی در تأمین برق پایدار منطقه دارد.

بیشتر بخوانید

وی با اعلام اینکه "نیروگاه‌های بادی بهترین و مناسب‌ترین نیروگاه‌های تجدید‌پذیر‌ند که در ایران 30هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه بادی مطالعه‌شده داریم" ادامه داد: 39 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور نیروگاه بادی است که باید اعلام کنم که ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در دولت تدبیر، 7 برابر کل دولت‌های گذشته ایجاد شده است.

اردکانیان در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر اقدامات وزارت نیرو در زمینه کنترل سیلاب‌ها، گفت: سال گذشته «تر»ترین سال آبی را در 5 دهه گذشته تجربه کردیم لذا توجه جدی‌تری از امسال بر موضوع مهار سیلاب‌ها داریم.

وی با بیان اینکه "شرایط اقلیمی نشان می‌دهد که از بارش‌های نرمال فاصله گرفتیم"، اضافه کرد: این یعنی یا سال بسیار خشک خواهیم داشت یا سال بسیار تر که طبیعتاً کنترل سیلاب از اهمیت بالاتری برخوردار است.

وزیر نیرو با اظهار اینکه "حدود 7500 کیلومتر رودخانه‌های با اولویت یک برای مهندسی رودخانه و لایروبی مشخص کردیم که 1100 کیلومتر از این مجموعه تا پایان سال لایروبی و مسیرگشایی می‌شود"، گفت: مخازن سدهای ما هم 50 درصد برای مهار سیلاب‌های احتمالی خالی است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار