تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: همه باید موافقت خود را با طرح اعاده اموال مسئولان اعلام کنند، چرا که رصد دقیق عملکرد مدیران و مسئولان توسط دستگاه‌های نظارتی، فساد را کاهش می‌دهد.

امیر خجسته نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مقاومت برخی مسئولان در تحقق قوانین اعاده اموال نامشروع، گفت: مگر می‌شود در این کشور سرمایه یک مسئول دوهزار میلیارد تومان باشد؟ این سرمایه از کجا آمده؟ آیا به‌‌غیر از باند[بازی] و رانت[خواری] بوده است؟

وی نجات کشور از فساد را درگروی شفافیت دانست و اظهار داشت: عملکرد جزیره‌ای سایت‌ها در کشور هیچ نتیجه‌ای نداشته و یکی از کارهای بزرگ ما این است که بتوانیم سایت گمرک و "صمت" را به سایت ملی وصل کنیم، زیرا مدیریت سایت گمرک، داخلی است، بنابراین با یک اقدام کوچک می‌شود یک‌هزار میلیارد تومان را جابه‌جا کرد، چنان‌که در وزارت "صمت" شاهد هستیم، 34 هزار خودرو از ساعت دو تا چهار صبح به‌‌صورت غیرقانونی ثبت‌ شده‌ است.

بیشتر بخوانید
طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود

درآمد‌های ناشی از اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در کجا هزینه می‌شود؟

مصوبات جدید مجلس برای اعاده اموال نامشروع مسئولان

ارجاع موادی از طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به کمیسیون قضایی مجلس


نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: در حال حاضر بدبختی ما این است که سایت‌های مختلف هر طور دلشان می‌خواهد، عمل می‌کنند، یکی از وظایف نمایندگان مجلس اجرایی شدن موضوع شفافیت بوده که در حرف، خوب است و همه پای‌کارند، اما زمان عمل که می‌رسد، سخت می‌شود، زیرا منافع بسیاری از افراد به خطر می‌افتد.
خجسته همچنین در پایان با انتقاد از تأسیس 60 شرکت صوری و اخذ وام بدون ضامن، تأکید کرد: اگر همه این موارد در سایت ملی ثبت می‌شد، این‌ همه فساد رخ نمی‌داد، اکنون نیز همه باید موافقت خود را با طرح اعاده اموال مسئولان اعلام کنند و پای‌کار باشند، چرا که رصد دقیق عملکرد مدیران و مسئولان توسط دستگاه‌های نظارتی، فساد را کاهش می‌دهد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار