تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
سمنان -‌ معاون ‌هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه باید به دنبال فرصت‌های جذب سرمایه‌گذار در مناطق ویژه اقتصادی بود، گفت: تجهیز و تکمیل این مناطق نیازمند اعتبارات ملی است.

به گزارش آرانیوز، حشمت‌الله عسگری بعدازظهر یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و موارد پیرامون منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه رشد بسیار مطلوبی در بخش صدور پروانه‌ها در شهرک‌های صنعتی استان طی شش ماه گذشته می‌طلبد این رشد به‌صورت مشهود در مناطق ویژه اقتصادی نیز دیده شود، ابراز داشت: تحقق این مهم نیازمند تلاش، جدیت بیشتر و اقدامات مطلوب در حوزه‌های مختلف، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران توسط مدیریت مناطق ویژه اقتصادی است.

وی ضمن بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی گرمسار یکی از مناطق ویژه بسیار مطلوب در استان سمنان به شمار می‌رود که ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد، افزود: مدیریت جهادی، مسئولانه و ویژه در حوزه جذب سرمایه‌گذار و پیگیری احداث و راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی توسط متقاضیان دارای مجوز، نیاز ضروری و اصلی این‌ منطقه محسوب می‌شود.

‌معاون ‌هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه رشد مشهود اقدامات و پیشرفت فیزیکی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار یکی از توقعات اصلی استانداری است، ابراز داشت: استفاده از روش‌های نوین و جدید و بهره‌گیری از تفاهم‌های دوجانبه با واحدهای تولیدی و صنعتی، می‌تواند راهکاری ‌مناسب برای توسعه و پیشرفت زیرساخت‌ها در این‌ منطقه ویژه به شمار رود.

عسگری ضمن بیان اینکه بخش مختص جذب سرمایه‌گذار در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار باید توسط مجموعه مدیریت این ‌منطقه در نظر گرفته و راه‌اندازی شود، تصریح کرد: در بحث عقد قراردادها با متقاضیان راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در این منطقه ویژه اقتصادی می‌بایست زمان‌بندی مقوله‌های مختلف تحویل زمین، آغاز عملیات اجرایی و افتتاح و بهره‌برداری از واحد تعیین و مشخص شود.

وی افزود: در بحث اعتبارات استانی سال آینده نیز به مقوله مناطق ویژه اقتصادی توجه خواهد شد اما این‌ مناطق در خصوص تکمیل، تجهیز و تقویت زیرساخت‌ها، نیاز به حمایت و توجه از طریق تخصیص اعتبارات ملی دارند که این موضوع پیگیری می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار