کد خبر: ۴۹۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
بیرجند- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی با تأکید بر وقف علمی ۲۱ آبان در بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش ارانیوز، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور صبح یکشنبه در نشست‌خبری اظهارکرد: یکی از مسائل مهم در حوزه وقف، ایجاد موقوفات برای حل مشکلات علمی، مسائل دانشگاه و دانشجویان و به ویژه دانشجویان با استعداد و توانمند است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: البته این موضوع نیاز به فرهنگ‌سازی در بین مردم و به ویژه در بین خود اهل علم دارد که دانشگاه بیرجند نیز در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام داده است.

بخشی‌پور با اشاره به اینکه برخی از دانشگاه‌های به نام از محل موقوفات تغذیه می‌شوند، ادامه‌داد: در ایران اسلامی قرون طلایی پیشرفت علم همزمان با گسترش موقوفات در حوزه علم بوده است که این موضوع را باید مدنظر قرار داد.

وی افزود: بعد از قرن دوازدهم که توجه به علم در موقوفات کمتر شد به همان نسبت گسترش علم نیز در ممالک اسلامی کاهش یافت و از این نظر با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید به سمت موقوفات علمی و دانشگاهی و اقتصادی برویم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: در این راستا اولین همایش ملی کارکرد وقف در توسعه انسانی باتأکید بر وقف علمی با همکاری دانشگاه بیرجند سه شنبه ۲۱ آبان ماه برگزار می‌شود.

بخشی‌پور با بیان اینکه ۱۱۸مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده است، اظهارکرد: همه ما به نوعی دغدغه علم و گسترش آن را با استفاد از موقوفات داریم ولی باید این دغدغه‌ها به سمت عمل‌گرایی و کارهای تأثیرگذار برود.

وی یادآورشد: در خراسان‌جنوبی ۳۰ موقوفه برای کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان و ۱۴۱ موقوفه نیز وقف بر مدارس علوم دینی داریم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها