کد خبر: ۴۹۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
اصفهان - عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مسئولان نباید به بارش‌های پاییزی دلخوش باشند بلکه باید به شکل جدی خواستار جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از زاینده‌رود و اجرای طرح‌های آبی شوند.

به گزارش آرانیوز، فتح‌الله معین، پیش از ظهر یک‌شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه تامین حق آبه قانونی کشاوران و مردم اصفهان ضروری است، اظهار داشت: در طول سالهای گذشته بی تدبیری در بهره‌برداری از زاینده رود، برداشت‌های غیرمجاز و غیرقانونی در بالادست رودخانه و عدم توجه وزارت نیرو در برخورد با اقدامات غیرقانونی در حوضه آبریز زاینده رود، شرایط نا مناسبی برای برای این حوضه،محیط زیست و مردم اصفهان قم زد.

وی با بیان اینکه مسئولان اصفهان و نمایندگان مجلس باید پیگیر اجرای حقوق قانونی مردم اصفهان در حوضه آبریز زاینده‌ باشند، تاکید کرد: مسئولان اصفهان و کشور نباید به بارش‌های پاییزی و زمستانی اصفهان دلخوش باشند بلکه بایدبه شکل جدی خواستار جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از زاینده‌رود و اجرای طرح‌های آبی شوند.

ایجاد مشکل بر سر راه اجرای سامانه دوم آبرسانی اصفهان

عضو شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه سد تونل سوم کوهرنگ باید تکمیل شود، ابراز داشت: به اذعان کارشناسان راه‌ندازی سامانه دوم آبرسانی اصفهان  می‌تواند بسیاری از مشکلات آبی اصفهان را رفع کند اما متاسفانه نه تنها بودجه‌ای برای این امر اختصاص نیافت بلکه مشکلات بر سر اجرای این طرح نیز پیش آمد.

در تامین آب شرب پایدار مردم اصفهان تعلل انجام می‌شود

وی با اشاره به همیاری بسیار خوب مردم اصفهان در طول سالهای سخت گذشته و صرفه‌جویی در مصرف آب تاکید کرد: با وجود اینکه اصفهان رتبه‌های نخست صرفه‌جویی در مصرف آب در کشور را دارد اما بسیاری از مناطق اصفهان همچنان از آب شرب محروم هستند و با اعمال نفوذ افرادی بی منطق هرچند اندک اما در تامین آب شرب مردم اصفهان تعلل انجام می‌شود.

معین تصریح کرد: مسئولان استان اصفهان باید با مطالبات جدی خود اجازه ندهند این ظلم در حق مردم اصفهان ادامه داشته باشد و نمایندگان اصفهان نیز باید  در این زمینه باید به شکل جدی‌تری وارد عمل شوند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار