تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ایران آغازگر کاهش تعهدات برجام نبوده است گفت: بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر فردا آغاز می‌شود.

به گزارش آرانیوز، علی‌اکبر صالحی شنبه‌شب در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: بتن‌ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر فردا آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر هر یک به ظرفیت هزار و ۵۰ مگاوات ساخته می‌شود که اتفاق بزرگی است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: در این راستا حدود سه میلیون تن خاکبرداری انجام شده است و شاهد اقدامات گسترده‌ای در این زمینه هستیم.

وی با تقدیر از پیمانکاران روس در این پروژه ادامه داد: عملیات ساخت ساختمان اصلی رآکتور دوم آغاز می‌شود و سپس اقدامات لازم برای ساخت واحد سوم هم آغاز می‌شود.

صالحی با ابراز امیدواری برای تکمیل و بهره‌برداری از رآکتور دوم تا سال ۱۴۰۴ خاطرنشان کرد: امیدوارم سال ۱۴۰۶ رآکتور سوم به بهره‌برداری برسد. 

وی با بیان اینکه این پروژه با اعتبار ۱۰ میلیارد دلار انجام می‌شود افزود: این پروژه از بزرگترین پروژه‌های صنعتی کشور است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: آمریکا و اتحادیه اروپا واکنش زیادی به کاهش تعهدات برجامی داشته‌اند و خیلی نگران هستند و نشان از اقتدار ایران است.

وی با اشاره اینکه در فرصت کوتاهی سه هزار و ۵۰۰ سو به ظرفیت غنی‌سازی ایران اضافه شده است افزود: عمده کار با سانتریفیوژ های نوین بوده است که برای آنها باعث حیرت شده است.

صالحی اظهار داشت: ما آغازگر کاهش تعهدات در برجامی نبودیم و آنها شروع کردند و به برجامی پایبند نبودند و ما هم نخواستیم این جاده یک‌طرفه باشد.

وی با بیان اینکه خارج از برجام عمل نمی‌کنیم تصریح کرد: طبق بند ۲۶ و ۳۶ برجام این اقدامات را انجام دادیم و اقدامات امروز ما در این بندها در نظر گرفته شده است و ما می‌توانیم تعهدات را کاهش دهیم.

وی گفت: امیدواریم طرف مقابل هم سر عقل بیاید و به تعهدات خود عمل کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: با برجام شش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکنون برداشته شده است و امیدواریم تا اکتبر آینده تحریم های تسلیحاتی هم برداشته شود

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

برگزاری نیم ساعته جلسه غیر علنی پارلمان در صبح امروز/دستور کار امروز مجلس انتخاب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی با پیشنهاد هیئت رئیسه دراجرای تبصره (۱) ماده (۴۴) آیین نامه داخلی مجلس/گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح تبصره ۱ ماده قانون آیین نامه داخلی مجلس/انتخاب اعضای هیات نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان/گزارش کمیسیون اقتصاد طرح دو فوریتی طرح اصلاح ماده (۵۴)مکرر مالیات های مستقیم/انتخاب یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی به عنوان ناظر در مجمع صندوق تامین خسارت های بدنی/انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه و محاسبات مجلس به عنوان ناظر در شورای پول واعتبار/انتخاب دونفر از اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه و محاسبات مجلس به عنوان ناظر در هیات امنا صندوق توسعه ملی/انتخاب۳ از اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه و محاسبات مجلس وصنایع و معادن به عنوان ناظر در شورای رقابت/بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس در مورد تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در اجرای بند ماده (۴۰) آیین نامه داخلی مجلس

آزمونی بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/شمارش معکوس برای ریاست دیوان محاسبات کشور/هفته آینده روزهای سرنوشت ساز و امتحانی بزرگ و حساس در انتظار بهارستان نشینان، برای میدان ونک خیابان برزیل، دیوان محاسبات کل کشور رقم می خورد/بر اساس تبصره ٢ماده١۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید٢٠ سال سابقه کار داشته باشد/یاران احمدی‌نژاد، لطف الله فروزند و مهرداد بذرپاش با این آیین نامه حذف می شوند/فرش قرمز پارلمان برای ۴ گزینه برای ریاست دیوان و ۴ گزینه برای دادستان دیوان محاسبات کل کشور در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح هستند/نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس گفت:گزینه ریاست و دادستانی دیوان محاسبات روی میز کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات چه کسی خواهد بود؟/هر رآی نمایندگان مهری بر تایید یا رد فساد ستیزی پارلمان/٢٠سال سابقه کار یکی ار شروط انتخاب رئیس دیوان محاسبات خواهد بود/ عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و شجاعی دادستان دیوان با ساختمان دیوان محاسبات کل کشور خداحافظی می کنند؟/مارتن بزرگ برای دیوان محاسبات کل کشور/رایزنی‌ها در راهروهای پارلمان ادامه دارد/خبرنگاران آرانیوز تا انتخاب رئیس دیوان محاسبات تمامی گزینه و رایزنی ها به صورت مخصوص رصد می کنند تا به افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم/گزینه‌های دیوان محاسبات کل کشور شنبه صبح ٢٨ تیرماه روی پیشخوان آرانیوز منتشر می شود