تازه های خبری :
کد خبر: ۴۹۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
در پی وقوع بارش‌های شدید از اواخر وقت روز گذشته تاکنون بسیاری از معابر و خیابان‌های شهرهای گلستان دچار آبگرفتگی شدید شد. ‌

به گزارش آرانیوز، بارش شدید باران از شب گذشته در استان گلستان سبب جاری شدن  سیلاب در برخی شهرهای گلستان، تعطیلی و مسدود شدن برخی بزرگراه‌های استان شده است.

در پی وقوع بارش‌های شدید از اواخر وقت روز گذشته تاکنون بسیاری از معابر و خیابان‌های شهرهای گلستان دچار آبگرفتگی شدید شد. ‌به رغم هشدارهای هواشناسی درباره وقوع بارش‌های شدید اما بسیاری از خیابان‌ها و معابر شهرهای استان از نوکنده و بندرگز تا گرگان و شهرهای دیگر استان دچار آبگرفتگی شدند و در برخی شهرها شدت آبگرفتگی سبب تعطیلی مدارس شده است.

این در حالی است که در چند روز اخیر بارها هواشناسی و آب منطقه‌ای استان نسبت به وقوع آبگرفتگی و سیلاب‌های ناگهانی هشدار داده بودند اما انگار مسئولان به‌ویژه مدیران شهری خود را آماده این بارش‌ها نکرده بودند.

بیشتر بخوانید

در حال حاضر بالا آمدن و سیلابی شدن رودخانه، سبب مسدود شدن محور گرگان به آق‌قلا شده است. از طرفی در شهر گرگان نیز برخی از خیابان‌های شهر همچنان دچار آبگرفتگی است.

‌‌طغیان رودخانه‌ها در بالادست و سیلابی شدن آنها

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، در پی بارش‌های شب گذشته تا کنون برخی رودخانه‌های بزرگ استان دچار طغیان و سیلابی شدند.

علی نظری، مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان از طغیان دو رودخانه بزرگ در شهرهای نوکنده و گرگان خبر داد و گفت: بارش‌های شدیدی که از شب گذشته در استان آغاز شده سبب آبگرفتگی و مسدود شدن برخی از جاده‌ها شده است.

در شهر نوکنده، وقوع سیلاب سبب تخریب یک دهنه پل در مسیر رودخانه شده و بخشی از سیلابی که از بالادست و مناطق جنگلی سرازیر شد به بخش‌هایی از شهر وارد شده است.

در آق‌قلا نیز به سبب طغیان رودخانه، علاوه بر مسدود شدن جاده بزرگراهی گرگان به آق‌قلا، رواناب به بخش‌هایی از مناطق مسکونی وارد شد.

همچنین مشاهدات میدانی خبرنگار ما حاکی از خسارت‌های بارش شدید بامداد امروز به برخی منازل مسکونی و ریزش سقف برخی از خانه‌ها در آق‌قلا شده است. اقدامات برای خدمات‌رسانی به این مناطق ادامه دارد و مسئولان هنوز آماری از خسارت‌های بارش‌ها اعلام نکرده‌اند.

در شهرستان علی‌آبادکتول نیز آبگرفتگی شدید سبب مسدود شدن برخی راه‌های روستایی شده است و اکیپ‌های راهداری برای بازگشایی این مسیرها در حال تلاش هستند.

خبرها از شرق استان نیز حاکی از خسارت بارش سیل‌آسای بامداد امروز به بخش‌ راه‌، اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و غیره است.

آبگرفتگی شدید‌ جاده‌های بزرگراهی گلستان را مسدود کرد‌

رئیس پلیس راه گلستان گفت: در پی بارش‌های شدید و سیل‌آسا در استان برخی از محورهای بزرگراهی استان مسدود شده است.‌

سرهنگ علی عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: در پی بارش‌های شدید در مناطق مختلف استان گلستان برخی از محورهای بزرگراهی استان مسدود شده است.

وی افزود: از ساعت سه و 20 دقیقه بامداد امروز محور گرگان به آق‌قلا به دلیل آبگرفتگی جاده در حوالی قربان‌آباد، مسدود شده است.

رئیس پلیس راه استان گفت: ‌در حال حاضر آب کمی فروکش کرده و نیروهای راهداری در تلاش برای بازگشایی این مسیر هستند و بزودی بازگشایی مسیر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین محور نوکنده به بندرگز هم به دلیل شدت آبگرفتگی از سمت استان مازندران مسدود شده و تردد خودروها نیز به سختی در حال انجام است.

تداوم بارش‌ها در همه جاده‌های گلستان؛ ورودی غربی گلستان مسدود شد‌

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: اکنون بارش باران در تمامی جاده‌های استان ادامه دارد و محور گرگان به آق قلا و همچنین محور گلوگاه به بندرگز نیز مسدود شده است.

غلامرضا بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: به غیر از دو جاده گرگان- آق‌قلا (قربان آباد) و بندرگز به گلوگاه که به دلیل طغیان آب در استان مسدود هستند، تمام محورهای مواصلاتی استان باز است و تردد روان در آنها جریان دارد.

وی گفت: هم اینک اکیپ‌های راهداری در حال پاکسازی مسیرها و خدمات‌رسانی به رانندگان هستند و با فروکش کردن آب، محورهای مسدود شده نیز بازگشایی خواهند شد.

یکی به رانندگان توصیه کرد که حتی‌الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند کرده و در صورت لزوم برای انجام سفر حتما اطلاعات راه‌های استان را از سامانه 141 دریافت کنند.

به گفته وی، بارش باران تا امشب در استان ادامه دارد و رانندگان برای تردد به ویژه در محورهای کوهستانی تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

غافلگیری دوباره مسئولان گلستانی در پی بارش‌های پاییزی؛ آبگرفتگی معابر و تعطیلی برخی مدارس

‌بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر سبب تعطیلی مدارس در شهر نوکنده شده و آموزش و پرورش استان در اطلاعیه‌ای خبر از تعطیلی مدارس نوبت صبح این شهر را داده است.

از شهرها دیگر هم خبرها حاکی از آبگرفتگی معابر در پی وقوع بارش‌های سیل‌آسای اخیر است. در حال حاضر از شدت بارش‌ها کاسته شده اما فعالیت این سامانه ناپایدار تا صبح روز دوشنبه در استان ادامه دارد که وقوع رعد و برق، وزش نسبتا شدید باد، بارش شدید باران و بارش برف در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

محور گرگان به آق‌قلا ‌مسدود شد

در پی بارش شدید باران از شب گذشته تا کنون و سیلابی شدن رودخانه محور بزرگراهی گرگان به آق‌قلا مسدود شد.‌

وزش شدید باد و بارش سیل‌آسا از اواخر روز گذشته در نواحی مختلف استان گلستان آغاز شد که بامداد امروز این بارش‌ها به اوج خود رسید. در پی این بارش‌های شدید و سیلابی شدن رودخانه، محور بزرگراهی گرگان به آق‌قلا و بالعکس از 5 صبح امروز مسدود شده است.

اکیپ‌های راهداری در محل حضور دارند و در صورت فروکش کردن سیلاب و ایمن‌سازی مسیر، تردد در این محور از سر گرفته خواهد شد.

‌مشاهدات خبرنگار ما حاکی از ترافیک سنگین در محور گرگان به آق‌قلا است. سیلاب بعد از روستای محمدآباد تا سه‌راهی قربان‌آباد را در برگرفته است. مسیر جایگزین از سه‌راهی یساقی تعیین شد.

به رغم مسدود شدن جاده گرگان به آق‌قلا از سوی پلیس راه استان اما در ورودی این جاده هیچ اطلاع‌رسانی به مردم صورت نمی‌گیرد برای همین هر لحظه بر تعداد خودروها و حجم ترافیک در این محور افزوده می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار