کد خبر: ۴۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
استاندار همدان:
 استاندار همدان گفت: مدیران استان همدان باید قوی، مسئولیت پذیر و خطر پذیر باشند و در حرکت رو به جلو نگران دستگاه نظارتی نباشد.

سید سعید شاهرخی در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه طرح‌های غیر فعال استان همدان باید به بخش خصوصی واگذار شود، گفت: باید با واگذاری طرح‌های غیر فعال به بخش خصوصی، آنها را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه مجوز تامین آب پتروشیمی ابن سینا به عنوان دومین پتروشیمی همدان صادر شده و عملیات اجرایی آن با مشارکت وزارت نفت، به زودی در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد فامنین آغاز می‌شود، گفت: عملیات اجرایی پتروشیمی هگمتانه ۱۲ سال متوقف شده بود که امسال در دو مرحله ۳۰۰ میلیارد ریال به آن تزریق شد و به پیشرفت ۹۰ درصدی رسیده است.

استاندار همدان با بیان اینکه این پتروشیمی با اشتغالزایی ۲۳۷ نفر در بهمن ماه سال جاری به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز می‌کند و در خردادماه سال آینده به صورت رسمی بهره‌برداری می‌شود، گفت: امسال عملیات اجرایی ۲ گاوداری در استان همدان آغاز شده که با بهره‌برداری از آن‌ها همدان به قطب تولید شیر در کشور تبدیل می‌شود.

توافق ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای اجرای ۴ طرح در همدان

شاهرخی همچنین با بیان اینکه برای نخستین بار توافق ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای اجرای ۴ طرح، با همکاری «شستا» (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) انجام شده و تلاش می شود تا یک سال آینده، این طرح‌ها بهره برداری شوند، گفت: بر اساس توافقنامه با شستا، ۲ طرح در ملایر، یک طرح در نهاوند و یک طرح نیز در همدان اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه همکاری بین دستگاه‌ها، اهمیت ویژه‌ای در اتحاد و پشبرد اهداف استان دارد، گفت: فرمانداران ضامن اجرایی و عملیاتی کردن طرح‌ها در شهرستان‌ها هستند و نقش مهمی در فراهم کردن بستر برای اجرای طرح ها شهرستانی دارند.

شاهرخی اضافه کرد: اگر امروز استان همدان در مسیر توسعه قرار گرفته، حاصل کار و درک صحیح مدیران از سیاست‌های دولت است.

استاندار همدان همچنین خطاب به مدیران استان همدان با بیان اینکه برای رفع مشکلات مردم ریسک کنید، گفت: وضعیت چند مدیر انگشت شمار را در استان همدان باید تعیین تکلیف کنم.

بعضی مدیران به جای کار کردن مدام در حال گزارش‌دهی به دستگاه نظارتی هستندوی با بیان اینکه اگر مدیری نتواند خودش را به برنامه در حال حرکت و هدفمند استان برساند یا ناتوان است یا اولویتش چیز دیگری است و انتظار دارم مدیری از حرکت جا نماند، گفت: مدیر ما باید مقتدر، مسئولیت پذیر و ریسک‌پذیر باشد اما بعضی مدیران به جای کار کردن مدام در حال گزارش‌دهی به دستگاه نظارتی هستند.

وی بابیان اینکه دستگاه نظارتی کمک حال و تسهیل‌گر است و ما استانی هستیم که با برنامه و هدفمند حرکت می‌کنیم و نباید اجازه بدهیم عنصری موجب خلل در حرکت توسعه استان شود، گفت: از مدیرانی که گزارش خوبی از برنامه راهبردی و عملیاتی توسعه داشتند، تشکر میکنم.

وی با بیان اینکه اولویت نخست کشور، رونق تولید و دغدغه اصلی ما توجه به معیشت و اشتعال جوانان است و اگر مدیری به این سمت نرود ارتباطمان را با آن قطع می‌کنیم، گفت: اگر دستگاهی از مسیر رو به جلوی استان همدان جا بماند ممکن است جلوی حرکت دیگر دستگاه ها را نیز بگیرد و بر همین اساس مدیران استان همدان باید قوی، مسئولیت پذیر و خطر پذیر باشند و در حرکت رو به جلو نگران دستگاه نظارتی نباشد.

وی با تاکید بر اینکه همدان استانی است که با برنامه و هدفمند رو به جلو حرکت می کند و نباید اجازه دهیم عنصری مانع حرکت آن شود، گفت: در شرایط کنونی کشور مدیران باید تلاش شبانه‌روزی همراه با فداکاری داشته باشند.

برخی کج سلیقه‌گی‌ها موجب شد طرحی چند میلیاردی نزدیک به ۲ سال در استان همدان متوقف شوداستاندار همدان با بیان اینکه برخی کج سلیقه‌گی‌ها موجب شد طرحی چند میلیاردی نزدیک به ۲ سال در استان همدان متوقف شود، گفت: مدیران باید به ظرفیت رسانه‌ها بیشتر توجه کنند چراکه اصحاب رسانه استان، انسانهای فرهیخته و دلسوزی هستند که مدیران باید با آنها تعامل ویژه‌ای داشته باشند.

شاهرخی بابیان اینکه امروز نیاز به ایجاد امید و نشاط در جامعه داریم و این رسانه ها هستند که می‌توانند کارهای انجام شده را به مردم اطلاع رسانی کنند، گفت: برگزاری نشست‌های خبری مدون با اصحاب رسانه و صداوسیما باید در دستور کار دستگاه‌های استان همدان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مدیران استان همدان باید در برنامه‌ها، از اتاق‌های خود بیرون بیایند و در بین مردم حضور پیدا کنند، گفت: مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان در ایام اربعین با برپایی ۸۵ موکب، در موج رفت و بازگشت میزبان زائران اربعین حسینی بودند.

 

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: