کد خبر: ۴۸۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری قزوین:
مدیر کل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: اولویت بندی طرح های شهری، استفاده از خلاقیت و نوآوری در کارها و تسریع در اجرا موجب افزایش بهره وری و جلب رضایت مردم می شود.

مصطفی صالحی روز پنجشنبه ضمن بازدید از طرح های عمرانی اجرا شده در شهر خرمدشت با شرکت در جلسه ای با حضور شهردار، اعضای شوراهای اسلامی و مسئولین واحدهای شهرداری مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.

صالحی در این جلسه ظهارداشت: مردم از ما انتظار دارند برای حل مشکلات آنها اقدام کنیم که این کار مستلزم اراده جدی و برنامه مدون مدیران شهری است.

وی بیان کرد: همه ما دچار روزمرگی و کارهای کلیشه ای شده ایم و گاهی اوقات مشکلات مردم را فراموش می کنیم و به بهانه نبودن اعتبار برخی کارها مغفول می ماند لذا به نظر می رسد مدیریت شهری نیازمند بازنگری در مهندسی فرآیندها و استفاده از خلاقیت و نوآوری در مسیر توسعه است.

صالحی یادآورشد: بسیاری از مدیران شهری خوشبختانه اراده و انگیزه کافی برای حل مشکلات شهروندان را دارند که با همراهی و کمک شوراها این کار تسریع خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین بیان کرد: از مدیران شهری انتظار داریم برنامه ریزی های خود برای اجرای طرحها را بر اساس نیازهای منطقه و توقع مردم اولویت بندی کنند تا رضایت عمومی هم جلب شود.

وی اظهارداشت: مهمترین آفت مدیریت شهری این است که سلایق فردی و منافع سیاسی و حزبی در کارها ملاک قرار گیرد لذا از شهرداران و مدیران شهری درخواست می شود منافع عمومی را بر همه مسائل ترجیح دهند.

 

صالحی گفت: بدون شک همدلی و همراهی اعضای شوراهای اسلامی شهر با شهردار می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند که در شهر خرمدشت این همدلی بیشتر دیده می شود و تداوم این روند می تواند موفقیتها را تقویت کند.

وی اضافه کرد: مردم بزرگترین سرمایه نظام هستند و مشروعیت نظام و عبور از مشکلات همواره با کمک همین مردم محقق شده لذا تکریم آنها و تلاش در مسیر حل مشکلات مهمترین رسالت مدیران است.

صالحی بیان کرد: خلا قانونی و جامع نبودن برخی قوانین در حوزه شهری بر مشکلات افزوده که از نمایندگان مجلس انتظار داریم ضمن بازنگری در قوانین این نواقص را برطرف کنند.

وی اظهارداشت: با توجه به محدودیت منابع اعتباری از شهردار و اعضای شورای اسلامی خرمدشت انتظار داریم در تعریف و پیش بینی پروژه ها ضمن اولویت بندی به کیفیت اجرا نیز توجه کنند تا سرمایه ها هدر نرود.

صالحی ضمن اعلام پیگیری مشکلات شهر خرمدشت گفت: تسریع در اجرای طرح ها می تواند ضمن کاهش هزینه ها زمینه رضایت مردم از خدمات شهری را مهیا کند.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: