تازه های خبری :
کد خبر: ۴۸۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در عرصه تجارت دریایی و صادرات است گفت: بر اساس ظرفیت‌های موجود، استان بوشهر به عنوان معین کشور در صادرات به کشور قطر می‌شود.

 به گزارش آرانیوز، رضا رحمانی شامگاه پنج‌شنبه در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت‌وگو دولت با بخش خصوصی استان بوشهر با تسلیت اربعین حسینی و با تاکید بر توجه به توسعه زیرساخت صنایع در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر بدون احتساب منطقه عسلویه و پارس جنوبی باید به استان‌های کمتر برخوردار در حوزه صنایع افزوده شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر را یک ظرفیت مهم و کم‌نظیر دانست و تاکید کرد: این منطقه ویژه با دارا بودن زمین مناسب، موقعیت ویژه و همجواری با خلیج فارس می‌تواند تحول مهمی در حوزه اقتصاد ایجاد کند.

وی ظرفیت معادن استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در حوزه معادن به ویژه در حوزه معدن بوکیست استان بوشهر از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است که خوشبختانه پروانه اکتشاف این ماده معدنی صادر شده است.

رحمانی  تسریع در ایجاد اسکله پایانه صادراتی مواد معدنی و اکتشاف معدن بوکسیت در شهرستان دشتی و تنگستان را یک ضرورت دانست و تاکید کرد:معدن بوکسیت یکی از  تامین کننده مواد اولیه آلومینیوم است که  اکتشاف معدن بوکسیت نیاز کشور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیات اینکه اخیرا یک واحد تولید آلومینیوم در خراسان شمالی افتتاح شده گفت: واحد دیگری نیز به‌زودی در جنوب شیراز افتتاح می‌شود که ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور به 2 برابر افزایش می‌دهد و لازمه این واحدهای آلومینیوم معدن بوکسیت است که در شهرستان دشتی قرار دارد.

وی به وجود زیرساخت صادرات از استان بوشهر پرداخت و  خاطرنشان کرد:  استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در عرصه تجارت دریایی و صادرات است که بر اساس ظرفیت‌های موجود، استان بوشهر به عنوان معین کشور در صادرات به کشور قطر می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های رونق تولید امسال توسعه صادرات غیرنفتی است تصریح کرد: صادرات به کشورهای همسایه یکی از برنامه‌های امسال در راستای رونق تولید است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: استان‌های بوشهر، جنوب استان فارس و هرمزگان با کشورهای همسایه مراوده و مبادلات بازرگانی و تجارت با سابقه طولانی دارند  و وجود سرمایه‌گذاران در این عرصه یک ظرفیت مهمی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی بوشهر مسئولیت صادرات ایران به کشور قطر تعیین می‌شود افزود: اتاق بازرگانی بوشهر باید عهده‌دار میز صادراتی به کشور قطر باشد و هر گونه مسئولیتی که لازم است از طریق مرکز توسعه تجارت به اتاق بازرگانی بوشهر در این عرصه تفیض می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این  میزان صادرات در شان وضعیت فعلی استان بوشهر نیست گفت: باید راهکارهای اساسی در توسعه صادرات ارائه شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آزمونی بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/شمارش معکوس برای ریاست دیوان محاسبات کشور/هفته آینده روزهای سرنوشت ساز و امتحانی بزرگ و حساس در انتظار بهارستان نشینان، برای میدان ونک خیابان برزیل، دیوان محاسبات کل کشور رقم می خورد/بر اساس تبصره ٢ماده١۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید٢٠ سال سابقه کار داشته باشد/یاران احمدی‌نژاد، لطف الله فروزند و مهرداد بذرپاش با این آیین نامه حذف می شوند/فرش قرمز پارلمان برای ۴ گزینه برای ریاست دیوان و ۴ گزینه برای دادستان دیوان محاسبات کل کشور در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح هستند/نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس گفت:گزینه ریاست و دادستانی دیوان محاسبات روی میز کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات چه کسی خواهد بود؟/هر رآی نمایندگان مهری بر تایید یا رد فساد ستیزی پارلمان/٢٠سال سابقه کار یکی ار شروط انتخاب رئیس دیوان محاسبات خواهد بود/ عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و شجاعی دادستان دیوان با ساختمان دیوان محاسبات کل کشور خداحافظی می کنند؟/مارتن بزرگ برای دیوان محاسبات کل کشور/رایزنی‌ها در راهروهای پارلمان ادامه دارد/خبرنگاران آرانیوز تا انتخاب رئیس دیوان محاسبات تمامی گزینه و رایزنی ها به صورت مخصوص رصد می کنند تا به افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم/گزینه‌های دیوان محاسبات کل کشور شنبه صبح ٢٨ تیرماه روی پیشخوان آرانیوز منتشر می شود