کد خبر: ۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۷
یک روحانی برجسته لبنانی گفت: عربستان سعودی نمی‌تواند تبعات اجرای اعدام شیخ نمر را تحمل کند، تبعاتی که از یمن، بحرین،‌ عراق، ایران و ... آن را در بر می‌گیرد، چرا که آزادگان و محبان آقای نمر در قبال آن ساکت نخواهند نشست.

عربستان جرأت اعدام شیخ نمر را ندارد

به گزارش خبرنگار آرانیوز:

،علامه علی کورانی از علمای مبارز لبنانی و از اساتید مهدویت  درباره صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر توسط دولت سعودی اظهار داشت: من گمان نمی‌کنم عربستانی‌ها در اجرای حکم اعدام شیخ نمر جدی باشند و بخواهند اقدامی کنند، بلکه می‌خواهند با عفو شیخ نمر، بر سر شیعیان قطیف، احساء و ... منت بگذارند.

وی با بیان اینکه عفو آیت‌الله نمر فعال شیعی دربند رژیم آل سعود را پیش‌بینی می‌کند، افزود: علامه شیخ عبدالله الخنیزی همراه با هیأتی مذاکره می‌کند تا شیخ نمر را عفو کنند، مصلحت عربستان نیست که این عالم شیعی را اعدام کند، زیرا اثرات این اعدام خیلی برای آن‌ها ضرر دارد.

علامه کورانی با اشاره به شرایط کنونی عربستان سعودی گفت: عربستان در خصوص مسأله یمن در فشار شدید قرار دارد، اکنون گمرک یمن در نزدیکی مرز با عربستان در دست الحوثی‌هاست، به گونه‌ای که در آن منطقه درگیر شدند و یک بالگرد آن‌ها سقوط کرده است، برای همین ارتش عربستان در نزدیکی مرز با یمن در حالت آماده‌باش است، همچنین یمنی‌ها در صنعا در برابر سفارت عربستان تظاهرات پر شوری را برگزار کرده‌اند.

وی با بیان اینکه فشار یمن مانعی برای اجرای اعدام شیخ نمر است، ادامه داد: عربستان سعودی نمی‌تواند تبعات اجرای این حکم را تحمل کند، تبعاتی که از یمن، بحرین،‌ عراق، ایران و ... را در بر می‌گیرد و آزادگان و محبان آقای نمر در قبال آن ساکت نخواهند نشست، در این شرایط عربستان در مضیقه و فشار است.

این مبارز لبنانی با بیان اینکه شیخ نمر از مریدان امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران است، اظهار داشت: روستای «العوامیه» در شرق عربستان نسبت به سایر روستاهای قطیف امتیازاتی دارد و آن اینکه همه افراد این روستا مسلح هستند، آل‌سعود سه یا چهار سال به دنبال دستگیری آقای نمر بود و در نهایت توانست با هلی‌برد ایشان را دستگیر کند.

وی افزود: نصیحتم به عربستان این است؛ حالا که یک محیط انقلابی اسلامی در سراسر إحساء، قطیف، بحرین، عراق، یمن، ایران ایجاد شده است(همه یک ملت هستند)، عربستان نمی‌تواند این بیداری را خاموش کند،-اگر پولدار و قدرتمند است- اکنون قدرتش را از دست داده است، لطفاً عربستان با محیط بسازد.

علامه کورانی با بیان اینکه تا 10 سال آینده هیچ وهابی دیگر وجود نخواهد داشت، ابراز داشت: این وهابی‌ها در عربستان پس از سقوط عبدالله یا اروپا می‌روند یا سوریه تا زمان ظهور سفیانی، در واقع با مرگ عبدالله میان آل‌سعود اختلاف ایجاد می‌شود و رژیم‌شان از بین می‌رود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار