تازه های خبری :
کد خبر: ۴۸۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: طبق اعلام مسئولان در ۲۴ ساعت ‌گذشته ‌۱۸۰ هزار زائر از این مرز عبور ‌کرده‌اند که نسبت به سال گذشته ‌شاهد سه برابر شدن تردد زائران هستیم.

 محمود واعظی صبح امروز در بازدید از مرز مهران با اشاره به بازدید امروزش از مرز و ترافیک سنگین محورهای مواصلاتی به مهران اظهار داشت:‌ طبق اعلام مسئولان در 24 ساعت ‌گذشته ‌180 هزار زائر از این مرز عبور ‌کرده‌اند که نسبت به سال گذشته ‌شاهد سه برابر شدن تردد زائرین هستیم. 

وی با بیان اینکه امکانات تمامی دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات و خدمت به زائران بسیج شده و در این مسیر پرافتخار از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم، تاکید کرد: همه ارگان ها و مسئولان استان ایلام فعال و در حال خدمتگزاری به زائران هستند و با وجود حجم عظیم جمعیت و ترافیک در مقایسه با سال های قبل کمترین مشکلی در تردد مشاهده می شود و در گفت و گویی که با زائران داشتیم آنان از تردد و خدمات ارائه شده رضایت دارند.

وی با قدردانی از ‌اقدامات خوب استاندار ایلام و وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل ‌جاده‌های منتهی به مرز مهران افزود: محور مهران دو باند‌ و امنیت آن‌ تأمین‌ شده و شاهد تردد روان مردم از این محور هستیم‌. 

بیشتر بخوانید

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه ظرفیت ‌پارکینگ عمومی در مرز مهران از ‌70 هزار خودرو ‌در سال گذشته به 200 هزار پارکینگ در سال جاری رسیده است، تصریح کرد: این ظرفیت سه برابر شده ‌است.

‌واعظی با قدردانی از ‌استقرار موکب‌های ‌مردم استان ایلام که افتخار خادمی زائرین را دارند، گفت:‌ موکب‌های دیگر استان‌ها باعث شده تا مردم با رفاه بهتری به سفر زیارتی و دینی خود برسند. 

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تردد 24 ساعته مردم از مرز مهران تاکید کرد: حضور مردم  در مهران بسیار گسترده است ‌و امیدوارم ‌و زائرین با سلامت به سفر زیارتی خود رفته و در صحت کامل به کشورمان بازگردند.

وی اربعین را یک راهپیمایی بزرگ و یک اجتماع مذهبی‌، دینی و سیاسی توصیف کرد و گفت: اربعین افتخار بزرگی برای جهان اسلام و نشان دهنده وحدت امت اسلامی است، بدون شک کلیه مسائل و مشکلات جهان اسلام با اتحاد و همدلی برطرف می شود.

وی افزود: خوشبختانه امنیت در تمامی مرزهای کشور برقرار است و از دولت و مردم عراق به خاطر اجازه حضور زوار تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: اکنون خیل عظیم زائران از مرز بین المللی مهران تردد می کنند و همدلی بسیار خوبی در بین مسئولان استان وجود دارد و همه مردم استان ایلام در خدمت زائران سراسر کشور هستند.

انتهای پیام/ش

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار