تازه های خبری :
کد خبر: ۴۸۱۰۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
وضعیت مدیریت در بزرگترین و مهمترین گمرک کشور از آذر ماه سال قبل تاکنون مشخص نبوده و وزیر اقتصاد نیز واکنش رسمی به این موضوع نداشته است.
بی‌تفاوتی 10 ماهه وزیر اقتصاد برای تعیین تکلیف بزرگترین گمرک کشور

آذر ماه سال 97 با حکم وزیر اقتصاد، رئیس کل جدید گمرک ایران منصوب شده بود، مدتی بعد یعنی در همان  آذر ماه،  مدیر کل گمرک قشم به عنوان سرپرست گمرک شهید رجایی بندرعباس و ناظر گمرکات استان هرمزگان منصوب شد. اواخر تیر ماه سرپرست اول گمرک شهید رجایی بر اساس یک مکاتبه از این پست کنار می‌رود تا سرپرست جدیدی برای این گمرک منصوب شود. در نامه مذکور به رای دستگاه قضایی پرداخته شده بود که با وجود انتشار رسمی موضع گیری مشخصی برای شفاف شدن آن صورت نگرفت.

در حال حاضر حدود 10 ماه است که حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان و همچنین بزرگترین گمرک کشور (شهید رجایی بندر عباس) با سرپرست اداره می‌شود و ظاهرا تعیین تکلیف این موضوع از درجه اهمیت بالایی نزد مدیران برخوردار نیست.

موضوع قاچاق کالا در این گمرک یکی از چالشهای اصلی تجارت خارجی محسوب می‌شود که به نظر می‌رسد انتصاب مدیر ثابت و تغییر رویکرد اداره با سرپرست، می‌تواند تا حدی در این خصوص ره گشا باشد.

با توجه به پیگیرهای رسانه‌ها  در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مهمترین مبادی ورود کالا به کشور مشخص نیست وزارت اقتصاد چه نوع واکنشی را در این خصوص در دستور کار قرار داده اما طولانی شدن این فرایند می‌تواند نشان دهنده بی تفاوتی وزیر اقتصاد در این خصوص باشد.

در این بین به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان استان هرمزگان بایستی در این خصوص موضع گیری داشته باشند.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار