کد خبر: ۴۸۱۰۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
وضعیت مدیریت در بزرگترین و مهمترین گمرک کشور از آذر ماه سال قبل تاکنون مشخص نبوده و وزیر اقتصاد نیز واکنش رسمی به این موضوع نداشته است.
بی‌تفاوتی 10 ماهه وزیر اقتصاد برای تعیین تکلیف بزرگترین گمرک کشور

آذر ماه سال 97 با حکم وزیر اقتصاد، رئیس کل جدید گمرک ایران منصوب شده بود، مدتی بعد یعنی در همان  آذر ماه،  مدیر کل گمرک قشم به عنوان سرپرست گمرک شهید رجایی بندرعباس و ناظر گمرکات استان هرمزگان منصوب شد. اواخر تیر ماه سرپرست اول گمرک شهید رجایی بر اساس یک مکاتبه از این پست کنار می‌رود تا سرپرست جدیدی برای این گمرک منصوب شود. در نامه مذکور به رای دستگاه قضایی پرداخته شده بود که با وجود انتشار رسمی موضع گیری مشخصی برای شفاف شدن آن صورت نگرفت.

در حال حاضر حدود 10 ماه است که حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان و همچنین بزرگترین گمرک کشور (شهید رجایی بندر عباس) با سرپرست اداره می‌شود و ظاهرا تعیین تکلیف این موضوع از درجه اهمیت بالایی نزد مدیران برخوردار نیست.

موضوع قاچاق کالا در این گمرک یکی از چالشهای اصلی تجارت خارجی محسوب می‌شود که به نظر می‌رسد انتصاب مدیر ثابت و تغییر رویکرد اداره با سرپرست، می‌تواند تا حدی در این خصوص ره گشا باشد.

با توجه به پیگیرهای رسانه‌ها  در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مهمترین مبادی ورود کالا به کشور مشخص نیست وزارت اقتصاد چه نوع واکنشی را در این خصوص در دستور کار قرار داده اما طولانی شدن این فرایند می‌تواند نشان دهنده بی تفاوتی وزیر اقتصاد در این خصوص باشد.

در این بین به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان استان هرمزگان بایستی در این خصوص موضع گیری داشته باشند.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: