تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس به احتمال عدم تحقق کامل درآمدهای دولت اشاره کرد و گفت: تخصیص ۱۰ درصد منابع طرح هدفمندی یارانه‌ها به حوزه بهداشت و درمان در هاله‌ای از ابهام است.

به گزارش آرانیوز، در واکنش به گمانه‌زنی‌هایی که اخیراً از سوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در باب احتمال عدم تحقق بودجه عمومی مطرح می‌شود اظهار داشت: در حال حاضر تخصیص 10 درصد منابع طرح هدفمندسازی یارانه‌ها به حوزه بهداشت و درمان در هاله‌ای از ابهام است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با بیان اینکه 10 درصد از منابع طرح هدفمندی یارانه‌ها که باید به حوزه بهداشت و درمان تخصیص یابد در بودجه عمومی قرار دارد عنوان کرد: بروز هرگونه اختلال در حوزه تحقق درآمدهای عمومی دولت، یقیناً پیامدهایی را برای اجرای طرح تحول سلامت به بار دارد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس توقف اجرای طرح تحول سلامت را به‌دلیل کمبود بودجه و اعتبارات بهداشت و درمان امری منتفی دانست و تصریح کرد: به عقیده بنده با تمام این مشکلات و احتمالات طرح تحول سلامت همچنان در مسیر خودش حرکت می‌کند اما روند اجرای آن به‌علت تخصیص قطره‌چکانی اعتبارات کند می‌شود.

بیشتر بخوانید

قربانی اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و تنگ کردن حلقه محاصره اقتصادی را ابزار دشمن برای ایجاد خدشه در تحقق درآمدهای کشورمان خواند و ابراز داشت: منابع مالی دولت رکن اساسی تأمین بودجه بخش‌ها و دستگاه‌ها است و در صورت ادامه وضعیت فعلی حوزه‌های مختلف از این واقعه متأثر می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس ایده اجرای طرح تحول سلامت را یکی از بهترین برنامه‌های کشور در زمینه ارائه گسترده و عادلانه خدمات پزشکی و درمانی به جامعه خواند و گفت: امروزه بالغ بر 14 میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند که نشانه اثرگذاری مطلوب اجرای این طرح است.

وی تخصیص 10 درصد منابع طرح هدفمندسازی یارانه‌ها را در گرو تحقق بودجه عمومی دولت اعلام کرد و بیان داشت: مطالبات و بدهی‌های انباشت‌ شده دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از یک سو و عدم واریز منابع مالی دولت از سویی دیگر به طور قطع در سیاست‌ها و استراتژی‌های طرح تحول سلامت اثرگذار است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس طرح تحول سلامت را طرحی ملی با اهدافی بزرگ و ارزشمند برای جامعه قلمداد کرد و افزود: انتظارمان از مجموعه دولت و وزارت بهداشت این است که با یک برنامه‌ریزی دقیق و با یک حرکت تعریف شده طرح تحول سلامت را در مسیر درست خودش هدایت کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار