تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کرمان:
کرمان  - مدیر باغبانی جهاد کشاورزی شمال استان کرمان از خسارت ۱۴ هزار میلیارد ریالی به نخلستان های این استان طی سال جاری خبر داد.

۱۴ هزار میلیارد ریال خسارت به نخلستانهای استان کرمان وارد شد

 

مهدی لطفعلی زاده گفت: سطح زیر کشت نخلستانهای استان کرمان به جز منطقه جنوب ۲۷ هزار و ۷۲۷ هکتار است که در شهرستان بم هشت هزار و ۹۱۹ هکتار، نرماشیر شش هزار و ۶۱۰ هکتار، فهرج پنج هزار و ۳۲۴ هکتار، ریگان چهار هزار و ۴۳۰ هکتار، کرمان هزار و ۹۹۱ هکتار و ارزوییه ۴۵۳ هکتار است.

وی افزود: تولید خرمای استان کرمان به جز منطقه جنوب ۱۷۰ هزار تن است که حدود ۲۰ درصد محصول تولیدی کشور را به خود اختصاص می دهد.

لطفعلی زاده با بیان اینکه صادرات خرما از گمرک کرمان و سایر استان ها انجام می شود، افزود: میزان صادرات خرما از گمرک کرمان حدود ۱۰ هزار تن است.

وی با اشاره به اینکه ارقام عمده استان شامل مضافتی، پیارم، خاصویی، قصب، کروت و هلیله ای است، تصریح کرد: تعداد بهره برداران خرما در شمال استان کرمان ۱۸ هزار نفر بوده و با توجه به عارضه خشکیدگی خوشه خرما تولید امسال حدود ۷۰ هزار تن پیش بینی می شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: تولید سال گذشته ۱۷۰ هزار تن بوده است و کاهش تولید در سال جاری به دلیل افزایش دما در ماه مرداد و عدم تلقیح در اثر طوفان و وزش باد و نوسانات دمائی در فروردین ماه بوده است.

وی در پایان اعلام کرد: خسارت به دلیل عدم تلقیح در اثر طوفان های شدید و باران و نوسانات دمائی و همچنین عارضه خشکیدگی خوشه به دلیل گرمای بی سابقه در تاریخهای ۱۵ تا ۱۷ مرداد بود و میزان خسارت ۹۵ هزار تن  به ارزش حداقل ۱۴ هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار