تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
معاون دادگستری فارس اعلام کرد:
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: طی ۶ ماه گذشته در استان فارس ۵۰۰ حلقه چاه پر شد اما آمارهای غیر رسمی حکایت از وجود ۳۰ هزار حلقه چاه آب در استان دارد.

۵۰۰ حلقه چاه آب غیر مجاز در استان فارس پر شد

 

احمد رحمانیان در شورای حفاظت از آب استان اضافه کرد: اگر پیگیری نکنیم بعدا با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد  بر اساس آمارهای رسمی  در استان فارس نزدیک به ١۵ هزار حلقه چاه غیر مجاز وجود دارد اما می‌توان گفت خیلی بیشتر از این میزان چاه غیر مجاز  در فارس داریم.

رحمانیان با اشاره به خشک شدن تالاب های فارس بیان کرد: تا زمانی که چاه های غیر مجاز در استان و در کنار تالاب ها وجود دارد نباید انتظار احیای تالاب های استان را داشته باشیم

وی در خصوص پر کردن چاه های غیر مجاز نیز اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته های مرتبط با چاه های غیر مجاز مقرر شده است که چاه های که در اراضی ملی حفر شده است پر شود ولی نباید فراموش کرد که تا زمانی که برنامه ریزی برای مقابله با چاه های غیر مجاز  نداشته باشیم شرایط آب استان  روز به روز بدتر خواهد شد.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با اشاره افزایش عمق چاه های استان فارس گفت: عمق چاه های جنوب استان اکنون به بیش از ۵٠٠ متر رسیده است و اگر سالانه هزار میلی متر باران هم ببارد با وجود چاه های غیر مجازی که در سطح استان موجود است وضعیت آب های زیر زمینی فارس بهبود نمی یابد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار