تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها پس از خروج آمریکا از برجام به دنبال این بودند که بار تعهدات آنها را در این توافق به دوش بکشند، گفت: گام سوم کاهش تهدات هسته‌ای حداقل حق ایران در چارچوب برجام است.

کمال دهقانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: کاهش تعهدات برجامی ایران در گام سوم و در دو گام قبلی، کاملا منطبق با توافق هسته‌ای و حداقل حق ایران در چارچوب برجام است، بنابراین باید مقابل زیاده‌خواهی‌های اروپایی‌ها و بدعهدی آمریکایی‌ها مقاومت کنیم.

وی با بیان اینکه معتقدم باید به مرور زمان از برجام خارج شویم، زیرا دستاورد چندانی برای کشور نداشته است، اظهار داشت: تا زمانی که طرف مقابل تعهداتش در چارچوب برجام را عملی نمی‌کند، ماندن در آن ثمری برای کشور ندارد، گرچه تاکنون نیز فایده‌ای نداشته است.

بیشتر بخوانید

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: تا زمانی که اروپایی‌ها به تعهدات‌شان عمل نمی‌‌کنند، روند کاهش تعهدات برجامی ایران باید ادامه یابد، زیرا در شرایط فعلی، عمل به تعهدات منطقی و معقول نیست.

دهقانی تأکید کرد: اروپایی‌ها پس از خروج آمریکا از برجام به دنبال این بودند که بار تعهدات آنها را در این توافق به دوش بکشند، اما موفق نبودند، بنابراین در عمل دیدیدم که در اجرای تعهداتشان ناکام ماندند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها ما را در اقدامات متقابل، جدی ببینند و ما نیز پایبندی حداقلی خودمان را به عدم پایبندی آنها به تعهدات‌شان را نشان دهیم، قطعا از مواضع‌شان عقب‌نشینی خواهند کرد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار