کد خبر: ۴۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای تأکید کرد گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران به هیچ وجه از لحاظ مسائل مرتبط با منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای تهدیدآمیز قلمداد نمی‌شود.

به گزارش آرانیوز، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که آغاز مجدد روند تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای نسل پیشرفته در ایران به هیچ وجه یک تهدید تسلیحاتی قلمداد نمی‌شود.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود تصریح کرد: «از لحاظ منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای، اقدام ایران در از سرگیری تحقیق و توسعه سانتریفیوژها هیچ تهدیدی را متوجه کسی نمی‌کند. نکته مهم این است که همه این کارها توسط کارشناسان ایرانی و تحت نظارت دائم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود. یک گزارش مناسب نیز در این خصوص به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شده است. هیچ خطری در مورد احتمال انحراف تحقیقات ایران به سمت مصارف اعلام‌نشده وجود ندارد. ایران کاملاً به پیمان منع اشاعه پایبند است، توافق‌های پادمانی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را رعایت می‌کند و پروتکل الحاقی را نیز اجرا می‌کند.»

در پی کوتاهی مجدد طرف‌های اروپایی برجام در اجرای تعهدات خود، ایران روز چهارشنبه گذشته با اعلام رئیس‌جمهور حسن روحانی گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را آغاز کرد؛ اقدامی که واکنش منفی کشورهای اروپایی و جوسازی مقامات آمریکا و رژیم صهونیستی را در پی داشت.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز شنبه جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران را تشریح و اعلام کرد گازدهی به سانتریفیوژهای زنجیر 20 تایی آی‌آر4 و آی‌آر6 از دیروز شروع شده است.

بیشتر بخوانید

ایران تأکید کرده است تا زمانی که طرف‌های اروپایی برجام به تعهدات خود عمل نکنند، کاهش مرحله به مرحله تعهدات هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد. با این حال مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از جمله «کورنل فروتا» مدیرکل موقت این نهاد که روز یکشنبه در تهران با مقامات ارشد ایرانی دیدار کرد، بر تداوم تعاملات با ایران تأکید کرده و اذعان داشته‌اند که ایران همکاری نزدیکی با آژانس دارد و طی ماههای اخیر نیز مانند گذشته تغییرات برنامه هسته‌ای خود را به اطلاع آژانس رسانده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار