تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای تأکید کرد گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران به هیچ وجه از لحاظ مسائل مرتبط با منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای تهدیدآمیز قلمداد نمی‌شود.

به گزارش آرانیوز، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که آغاز مجدد روند تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای نسل پیشرفته در ایران به هیچ وجه یک تهدید تسلیحاتی قلمداد نمی‌شود.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود تصریح کرد: «از لحاظ منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای، اقدام ایران در از سرگیری تحقیق و توسعه سانتریفیوژها هیچ تهدیدی را متوجه کسی نمی‌کند. نکته مهم این است که همه این کارها توسط کارشناسان ایرانی و تحت نظارت دائم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود. یک گزارش مناسب نیز در این خصوص به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شده است. هیچ خطری در مورد احتمال انحراف تحقیقات ایران به سمت مصارف اعلام‌نشده وجود ندارد. ایران کاملاً به پیمان منع اشاعه پایبند است، توافق‌های پادمانی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را رعایت می‌کند و پروتکل الحاقی را نیز اجرا می‌کند.»

در پی کوتاهی مجدد طرف‌های اروپایی برجام در اجرای تعهدات خود، ایران روز چهارشنبه گذشته با اعلام رئیس‌جمهور حسن روحانی گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را آغاز کرد؛ اقدامی که واکنش منفی کشورهای اروپایی و جوسازی مقامات آمریکا و رژیم صهونیستی را در پی داشت.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز شنبه جزئیات گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران را تشریح و اعلام کرد گازدهی به سانتریفیوژهای زنجیر 20 تایی آی‌آر4 و آی‌آر6 از دیروز شروع شده است.

بیشتر بخوانید

ایران تأکید کرده است تا زمانی که طرف‌های اروپایی برجام به تعهدات خود عمل نکنند، کاهش مرحله به مرحله تعهدات هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد. با این حال مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از جمله «کورنل فروتا» مدیرکل موقت این نهاد که روز یکشنبه در تهران با مقامات ارشد ایرانی دیدار کرد، بر تداوم تعاملات با ایران تأکید کرده و اذعان داشته‌اند که ایران همکاری نزدیکی با آژانس دارد و طی ماههای اخیر نیز مانند گذشته تغییرات برنامه هسته‌ای خود را به اطلاع آژانس رسانده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آزمونی بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/شمارش معکوس برای ریاست دیوان محاسبات کشور/هفته آینده روزهای سرنوشت ساز و امتحانی بزرگ و حساس در انتظار بهارستان نشینان، برای میدان ونک خیابان برزیل، دیوان محاسبات کل کشور رقم می خورد/بر اساس تبصره ٢ماده١۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید٢٠ سال سابقه کار داشته باشد/یاران احمدی‌نژاد، لطف الله فروزند و مهرداد بذرپاش با این آیین نامه حذف می شوند/فرش قرمز پارلمان برای ۴ گزینه برای ریاست دیوان و ۴ گزینه برای دادستان دیوان محاسبات کل کشور در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح هستند/نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس گفت:گزینه ریاست و دادستانی دیوان محاسبات روی میز کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات چه کسی خواهد بود؟/هر رآی نمایندگان مهری بر تایید یا رد فساد ستیزی پارلمان/٢٠سال سابقه کار یکی ار شروط انتخاب رئیس دیوان محاسبات خواهد بود/ عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و شجاعی دادستان دیوان با ساختمان دیوان محاسبات کل کشور خداحافظی می کنند؟/مارتن بزرگ برای دیوان محاسبات کل کشور/رایزنی‌ها در راهروهای پارلمان ادامه دارد/خبرنگاران آرانیوز تا انتخاب رئیس دیوان محاسبات تمامی گزینه و رایزنی ها به صورت مخصوص رصد می کنند تا به افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم/گزینه‌های دیوان محاسبات کل کشور شنبه صبح ٢٨ تیرماه روی پیشخوان آرانیوز منتشر می شود