تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۴۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
اهواز- استاندار خوزستان گفت: مشکل کندی پرداخت تسهیلات به سیل زدگان پژوهشگاه فضایی و نبود هماهنگی است.

به گزارش آرانیوز، غلامرضا شریعتی عصر امروز دوشنبه در حاشیه جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده استان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بالغ بر سه هزار پرونده مربوط به تسهیلات سیل زدگان پرداخت شده اما همچنان این روند کند انجام می شود و اگر به همین شیوه ادامه پیدا کند تا ۸ ماه دیگر نیز پرداخت ها تمام نخواهد شد.

وی افزود: عمده مشکل این کندی در پرداخت ها پژوهشگاه فضایی و عدم هماهنگی است که بنا شد این موضوع به دولت و ستاد منعکس شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: اکنون ما به روز هستیم  و هرچه سریعتر و منظم تر تسهیلات به ما ابلاغ شود پرداخت ها سرع بهتری خواهد گرفت.

شریعتی تصریح کرد: ساخت و تعمییر خانه ها توسط بنیاد مسکن در فاز نخست آغاز شده اما فاز دوم پرداخت اعتبار همچنان ابلاغ نشده است و در صورت ابلاغ مابقی ساخت و تعمییر منازل مسکونی انجام خواهد شد.

وی گفت: بالغ بر ۱۳۴ روستا در حریم بستر رودخانه بودند که در همه آن مکان ها جانمایی درست انجام شده و نحوه قرار گرفتن سیل بندها نیز برنامه ریزی شده است.

استاندار خوزستان در ادامه بیان داشت: ۵۷ روستای دیگر مانده است که تا هفته آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

شریعتی با بیان اینکه روند کار تا کنون نسبتا مطلوب بوده است، گفت: تنها مشکل روند کند پرداخت تسهیلات کشاورزان بود که به زودی مرتفع می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از دایک های مرزی را در زمان سیل باز شد، افزود: عمده آنها بسته شده اما میزان کمی از دایک های مرزی مانده است که بزودی انجام خواهد شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه همزمان ساخت و یا تعمییر مدارس، درمانگاه و راه ها نیز در حال انجام است، بیان کرد: یکی از مشکلات ما در ساخت و سازها گرما و نبود کارگر است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار