تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان برای ادامه فاز اول خط دو قطار شهری تبریز خبر داد.

به گزارش آرانیوز، محمدباقر نوبخت بعد از ظهر پنج شنبه با بازدید از پروژه قطار شهری تبریز در جریان مشکلات این طرح قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: با توجه به بازدیدی که در سفر قبل و امروز از ایستگاه های در حال ساخت قطار شهری داشتیم، این طرح ها به نحو شایسته ای پیش رفته است.

وی ادامه داد: امسال همزمان با دهه فجر شاهد افتتاح خط اول قطار شهری خواهیم بود و برای فاز اول خط دوم نیز به میزان ۱۰ کیلومتر به توافق رسیده ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره ای به نحوه تامین مالی پروژه قطار شهری گفت: ۵۰ درصد از این بودجه را دولت باید پرداخت کند که تاکنون اقدام به پرداخت هزار میلیارد تومان اقدام کرده ایم.

وی افزود: البته انتظار می رود که برای فاز اول خط دوم ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر به صورت علی الحساب در اختیار استان قرار داده شود که قول تامین این مبلغ را به استان می دهیم.

نوبخت ادامه داد: مردم تبریز شایستگی استفاده از این خط مترو را دارند که امیدواریم هر چه سریع تر افتتاح آن به وقوع بپیوندد.

وی در خصوص فاز سوم قطار شهری نیز گفت: برای فاز سوم متناسب با عملیاتی که آماده شده، به پشتیبانی مالی می پردازیم.

نوبخت با اشاره ای به اختصاص ردیف بودجه مستقل برای خط سوم نیز گفت: در بودجه سال ۹۹ یک ردیف بودجه مستقل برای خط سوم باز خواهیم کرد.

کد خبر 4693492
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار