تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: تلاش می‌کنیم بند خاکی «انگشته» این شهرستان که دارای ۹۰ درصد پیشرفت است تا هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

بهره‌برداری از بند خاکی «انگشته» بروجرد در هفته دولت امسال

 

امیر ثقلینی روز جمعه در حاشیه بازدید از پروژه های آبخیزداری بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر بند خاکی «انگشته» حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی را تحت حوزه آبریز دارد که عملیات اجرای آن در حال انجام است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد بندهای خاکی در حوزه آبخیزداری مقام معظم رهبری مجوز داده اند که از صندوق توسعه ملی اعتباراتی جهت انجام این امر برداشت شود که برای ساخت بند انگشته تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد ادامه داد: بند خاکی «انگشته» تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش بینی می شود با تلاش مضاعف بتوانیم این پروژه را امسال در هفته دولت به بهره برداری برسانیم.

ثقلینی با بیان اینکه در ساخت این پروژه با مشکل خاصی مواجه نبوده ایم، اظهار داشت: تنها مشکل فعلی تهیه سنگ بوده که درخواست داریم مجدد خریداری شود.

وی افزود: همچنین با ایجاد بند خاکی انگشته حدود ۱۴۰ هکتار جنگل مشارکتی از اراضی این منطقه به کشت بذر بادام و بادامک اختصاص پیدا کرده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد در رابطه با بند خاکی «گندل گیلان» نیز ادامه داد: حوزه آبریز بندخاکی «گندل گیلان» حدود ۲ هزار هکتار است که در دو قسمت و به طور همزمان کار مشاوره و اجرای آن در حال انجام است.

به گفته ثقلینی، از محل صندوق توسعه ملی مبلغ ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت این پروژه تا کنون اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: طبق ارزیابی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در رابطه با سیل اخیر لرستان، علت را تغییر اقلیم و از بین رفتن ۸۰ درصد پوشش گیاهی در منطقه اعلام کرده اند که انتظار می رود با زیر کشت بردن اراضی ملی به کشت انواع بادام کوهی و دیگر پوشش گیاهی مناسب اقلیم بتوانیم از وقوع سیلاب در آینده جلوگیری کنیم.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار