تازه های خبری :
کد خبر: ۴۷۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به هیچ عنوان اجازه واردات برنج خارجی در فصل برداشت محصول صادر نمی‌شود گفت: کشاورزان شالیکار نگران این موضوع نباشند

به گزارش آرانیوز، محمدباقر نوبخت صبح امروز در جمع خبرنگاران به انتشار خبر لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج خارجی اشاره کرد و در مورد آن اظهار داشت: در همین‌جا به تمام کشاورزان برنج‌کار شمالی اطمینان خاطر می‌دهم که قطعاً این واردات در فصل برداشت محصول انجام نمی‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور حمایت از کشاورزان و تولیدات داخلی را از جمله تأکیدات مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی خواند و عنوان کرد: قسمتی از نیاز بازار کشور به برنج باید از طریق واردات تأمین شود اما این فرآیند پس از برداشت محصول داخلی و برآورد میزان تولید امسال و نیاز فعلی بازار انجام می‌شود.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان حمایت از شالیکاران این استان در کنار توجه به حقوق مصرف‌کنندگان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: واردات برنج خارجی بر‌اساس مقدار نیاز بازار انجام خواهد شد و قطعاً این واردات در بازه زمانی برداشت محصول داخلی انجام نمی‌شود. 

‌معاون رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به دنبال تحقق یک رشد پویای 8 درصدی در اقتصاد است ابراز داشت: مقرر شده در هر یک از استان‌های کشور جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی معرفی شود تا مشکلات و چالش‌های فرآروی تحقق این سیاست‌ها در مرکز هر استان با جدیت مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توسعه زیربناها و امکانات زیرساختی را از جمله مؤلفه‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان گیلان اعلام کرد و گفت: تولید، اشتغال، گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مولد در این بخش‌ها اهدافی است که ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان به دنبال تحقق آن‌ها است.

نوبخت فراهم آوردن زیرساخت‌های ریلی و تکمیل خطوط راه آهن گیلان را از دیگر سرفصل‌های مهم اقتصاد مقاومتی در این استان برشمرد و عنوان کرد: بزرگ‌ترین هدف ما در حوزه توسعه خطوط ریلی، اتصال راه آهن قزوین - رشت به بندرانزلی و از آن‌جا به آستارا است که البته این کار با جدیت در حال انجام است. 

وی تکمیل مسیرهای جاده‌ای و آزاد‌راه‌ها در استان گیلان را زمینه‌ساز توسعه اقتصادی و گردشگری پایدار اعلام کرد و ابراز داشت: کار راه آهن گیلان به اعتقاد دولت نا تمام مانده است و امیدواریم در صورت تملک به موقع اراضی، مسیر ریلی رشت به انزلی را تا قبل از پایان دولت دوازدهم مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در گیلان را جهت افزایش ظرفیت‌های اشتغال استان لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: معضل اشتغال و نبود فرصت‌های شغلی از جمله چالش‌های جدی گیلان است که می‌توانیم بخش بزرگی از آن را با توسعه ظرفیت‌های تولیدی صنعتی حل کنیم.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان ایجاد فضاهای گردشگری و ساخت مراکز اقامتی در اراضی اطراف ایستگاه راه آهن رشت را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: به دنبال این هستیم تا اراضی مذکور به مشاوران ذیربط سپرده شود تا طرح مناسبی را برای آن جهت ساخت هتل‌ها و مراکز اقامتی تهیه کنند.

معاون رئیس جمهور با بیان  بحث گردشگری از ظرفیت‌های بسیار خوب استان گیلان محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: با توسعه خطوط ریلی، افزایش امکانات هتلینگ و با بهره‌برداری از زیرساخت‌های جاده‌ای می‌توان نخستین مؤلفه‌های لازم برای توسعه امر گردشگری را در استان گیلان به نحو احسنت تحقق بخشید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار