کد خبر: ۴۶۵۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
بیرجند- سرپرست اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: ۳۰۰ هزار جلد شناسنامه مکانیزه از ابتدای تیرماه ۱۳۸۹ تاکنون در استان صادر شده است.

به گزارش آرانیوز، علیرضا مهرآوراز صدور بیش از هفت هزار جلد شناسنامه مکانیزه در سه ماهه سال جاری خبر داد و افزود: از تیرماه سال ۱۳۸۹ که آغاز طرح صدور شناسنامه‌های مکانیزه بوده تاکنون ۳۰۰ هزار جلد شناسنامه مکانیزه صادرشده است.

وی با اشاره به اهمیت کارت هوشمند ملی بیان کرد: از هم استانی‌ها خواستاریم با توجه به اتمام مهلت استفاده از کارت‌های ملی قدیمی، برای کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

مهرآور از آمادگی مجموعه ثبت‌احوال استان برای همکاری در برگزاری انتخابات اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای ایام انتخابات از حیث شناسنامه و اوراق هویتی پیش بینی شده تا مردم در این ایام دچار مشکل نشوند.

سرپرست اداره کل ثبت‌احوال خراسان‌جنوبی بیان کرد: شناسنامه‌هایی که مخدوش شده و یا دچار پارگی، آب‌خوردگی و ایراد داشتن برگه ضرب مهرهای انتخاباتی است، باید در اسرع وقت تعویض شود.

وی بیان کرد: از شهروندان خواستاریم در صورت فقدان شناسنامه و بروز مشکل در این مدرک هویتی هرچه سریع‌تر در شهرستان‌های تابعه استان به ادارات ثبت‌احوال و در مرکز استان به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه و نسبت به تعویض شناسنامه اقدام کنند.

گفتنی است؛ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: