تازه های خبری :
کد خبر: ۴۶۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: مطابق بااعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی ٤ میلیون تن کالای اساسی در گمرکات رسوب کرده است.

به گزارش آرانیوز، مسعود خوانساری امروز سه شنبه ٢٥ تیر٩٨ در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به اینکه به دلیل تحریم‌ها، با کسری بودجه ١٠٠ تا ١٥٠ هزار میلیارد تومانی مواجه هستیم، گفت: نگرانی اصلی فعالان اقتصادی این است که این کسری بودجه از طریق استقراض از بانک مرکزی تامین شود یا فشارهای مالیاتی بر بخش شفاف اقتصاد بیشتر شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: در خردادماه امسال سازمان برنامه اصلاحیه ساختار بودجه را ارایه کرد که در واقع الگوی بودجه بدون نفت را پیگیری کرده است ولی متاسفانه در ٢٦ آیتم پیشنهادی، دردی را از اقتصاد ایران دوا نمی کند.

وی تصریح کرد: برخی پیشنهادات سازمان برنامه و بودجه نیاز به قانون دارد و برخی دیگر نیز ساختاری است؛ این در حالی است که ما در اتاق بر روی این موضوع کار کرده و سه راهکار کلی را ارایه کرده ایم.

به گفته خوانساری، بیش از ٨٩٠ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار پرداخت می شود که اگر به سرانه تقسیم کنیم، نفری یک میلیون تومان می شود؛ اما بخش اعظم این یارانه در بخش انرژی پرداخت می شود. بنابراین پیشنهاد ما حذف این یارانه است.

وی اظهار داشت: بودجه عمومی کشور حدود ٤٠٠ هزار میلیارد تومان است ولی بودجه شرکتهای دولتی ١٢٧٧ هزار میلیارد تومان بوده که اگر ده درصد آن کم شود، مشکل کمتر خواهد شد؛ این در حالی است که شرکتهای دولتی حیات خلوت برخی مدیران هستند.

خوانساری سومین پیشنهاد اتاق را حذف دلار ٤٢٠٠ تومانی دانست و گفت: این ارز فقط رانت زا است و منابع کشور را هدر می دهد. به خصوص اینکه تورم خوراکی ها که بیشترین ارز دولتی را می بلعد، ٥٦. ٦ درصد بوده است در حالیکه تورم غیرخوراکی ٣٠. ١ درصد بوده است. البته بنا به گفته وزارت جهاد ٤ میلیون تن کالای اساسی در گمرکات رسوب کرده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار