تازه های خبری :
کد خبر: ۴۶۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی علل پرداخت نشدن حقوق کارگران در مدت زمان ۳ تا ۹ ماه خبر داد.

عبدالله رضیان عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای کارگران واحدهای صنعتی و تولیدی، گفت: طبق برآوردها حدود 100 هزار کارگر در بخش‌های صنعتی و تولیدی بین 3 تا 9 ماه است که حقوق معوق دارند و یا اصلا حقوق‌شان را دریافت نکرده‌اند که باید به این وضعیت رسیدگی شود.

وی افزود: بالا رفتن نرخ ارز موجب شده تا واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده و یا بعضا و در خوشبیانه‌ترین حالت با 30 درصد ظرفیت خود فعالیت کنند که این اصلا شرایط مناسبی در وضع فعلی که قصد مقابله با تحریم‌‌های آمریکا را داریم، نیست.

بیشتر بخوانید

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش نرخ ارز موجب تورم افسارگسیخته در بازار مواد اولیه و خوراک کارخانه‌ها شده است، اظهار داشت: باید راهکارهای اساسی برای مقابله با نرخ ارز و نیز کاهش ارزش پول ملی اندیشیده شود، زیرا بالا رفتن قیمت مواد اولیه، کارفرما را با مشکلاتی در تولید محصولا با کیفیت مواجه می‌کند، در نتیجه در پرداخت حقوق و دستمزد کارگران عاجز می‌شود.

رضیان اضافه کرد: باید در شرایط موجود، ضمن حمایت از تولید ملی، از تعطیلی و یا عقب افتادن پرداخت حقوق کارگران به هر طریق ممکن جلوگیری شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قرار است جلسه ویژه‌ای در کمیسیون صنایع مجلس برای بررسی علل پرداخت نشدن حقوق کارگران واحدهای صنعتی و تولیدی، با حضور مسئولان وزارت صنعت داشته باشیم تا راه‌هایی برای جبران موقات آنها پیدا کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار