تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
سخنگوی صنعت برق از اجرایی‌شدن طرح تغییر ساعات کار ادارات در ۲۹ استان و رایزنی برای اجرای آن در ۲ استان باقی‌مانده با هماهنگی استانداری‌ها خبر داد.

به گزارش آرانیوز، تغییر ساعات اداری در کلان‌شهرهای کشور در تابستان سال گذشته موجب کاهش قابل‌توجه 2هزارمگاواتی در مصرف برق در ساعات پیک شد.

این تجربه موفق برای تکرار در سال جاری، از سوی صنعت برق کشور هدفگذاری شد و در پی آن با استانداران مختلف جلساتی برگزار شد. طبق گفته سخنگوی صنعت برق، 29 استان در تابستان سال جاری شاهد تغییر در ساعات اداری هستند اما در این بین استان تهران که سهم عمده‌ای در مصرف برق کشور دارد، به‌خلاف سال گذشته، تاکنون مشمول این طرح نشده است.

مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق، شروع و خاتمه ساعات کار روزانه ادارات به‌میزان یک تا 1.5 ساعت زودتر را از ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و گفت: به‌جهت خنکی هوا در ساعات آغازین صبح و استفاده از روشنایی روز، همچنین قرارگرفتن عمده ساعات اداری در ساعات غیرپیک، این طرح نقش قابل‌توجهی در کاهش بار مصرفی در ساعات گرم سال دارد.

وی تصمیم‌گیری درخصوص ساعات شروع و پایان کار ادارات را براساس اولویت‌ها و شرایط هر استان عنوان کرد که در مدت یک‌ماه یا کل فصل تابستان اجرا می‌شود.

رجبی‌مشهدی، برآوردهای هواشناسی را حاکی از افزایش یک تا 1.5 درجه‌ای دما در مرداد نسبت به تیر جاری ذکر کرد و خواستار تداوم اجرای برنامه در طول تابستان شد.

سخنگوی صنعت برق و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر با اشاره به رایزنی با وزارت کشور و استانداری برای اجرای طرح در تهران، این استان را به‌جهت استقرار وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دارای شرایط ویژه‌ای عنوان کرد و افزود: در صورت توافق با اجرای طرح در این کلان‌شهر، اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

وی 4 تا 5 درصد کاهش مصرف برق در هر یک از مناطق کشور را از اثرات مثبت این طرح در تابستان گذشته دانست که در تهران حدود 400 مگاوات و در تمام کشور حدود 2000 مگاوات کاهش بار شبکه برق را در پی داشته است.

سخنگوی صنعت برق کشور تأکید کرد: اجرای این طرح در استان‌ها از سوی صنعت برق مورد پایش قرار می‌گیرد و اداراتی که به دستورالعمل و ابلاغیه استانداری‌ها کم‌توجهی کنند، نسبت به برخورد یا احیاناً قطع برق آنها اقدام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، با وجود مذاکرات صنعت برق با استانداری تهران، امروز علی ربیعی سخنگوی دولت درباره احتمال ساعات کاهش ادارات در تهران خاطرنشان کرد: دولت چنین تصمیم و مصوبه‌ای نداشته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار