تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مصوبه این کمیسیون برای حل مشکل ادامه تحصیل کارمندان دولت از جمله فرهنگیان گفت:‌این موضوع باید در صحن علنی مجلس هم بررسی و مصوب شود.

به گزارش آرانیوز، حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره مصوبه روز گذشته این کمیسیون برای حل مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان اظهار کرد:‌ دولت قبلاً در قانون مدیریت خدمات کشاورزی بحث ادامه تحصیل را محدود کرده بود اما ارتقای مدرک تحصیلی برای کارمندان دولت  به ویژه فرهنگیان یک نیاز اساسی است.

وی افزود: از آنجا که مجموعه آموزش‌وپرورش و فرهنگیان نیاز اساسی دارند تا دائم اطلاعات خود را به روز کرده، مطالعه و تحقیق داشته باشند بنابراین ضروری است مدرک آنها ارتقا یافته و دوره‌های بازآموزی داشته باشند به ویژه محدودیت فرهنگیان در این رابطه باعث کاهش کیفت آموزش در مدارس می‌شود.

لطفی گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با تشخیص اینکه ادامه تحصیل برای کارکنان دولت به ویژه فرهنگیان ضرورت دارد اعمال محدودیت در این رابطه را حذف کردند البته این مسئله فعلاً در کمیسیون اجتماعی مصوب شده است و بعداً باید در صحن علنی مجلس مطرح و تصویب شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه ادامه تحصیل و اعمال مدرک تحصیلی مشمول تمام کارمندان دولت می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت بار مالی اعمال مدارک تحصیلی کارمندان را تأمین خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد:‌مقرر شد یک تبصره به ماده 66 قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شود تا احتساب امتیاز مربوط به حقوق مدرک تحصیلی مرتبط با شغل و پست مورد تصدی کارمند که حین خدمت توسط کارمندان با رعایت ضوابط ماده 61 قانون اخذ می شود تنها به یک مقطع تحصیلی محدود نشود و در صورت نیاز دستگاه برای هر مقطع قابل محاسبه باشد.

به گزارش تسنیم، پیش از این علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش وپرورش درباره مشکل اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان گفته بود: "در این خصوص وزیر آموزش و پرورش پیگیر است و چندین مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی داشته است. بحث ادامه تحصیل مصوبه شورای عالی اداری است و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرا هستند و به همین دلیل نپذیرفتند که آموزش و پرورش مستثنی باشد.

پیشنهاد کردیم با توجه به اینکه حداقل مدرک تحصیلی برای استخدام در تمام دستگاه‌ها لیسانس است، مدرک تحصیلی اول برای آموزش و پرورش را لیسانس در نظر بگیرند، یعنی اگر معلمی مدرک فوق‌دیپلم داشته و لیسانس گرفته و پس از آن فوق‌لیسانس گرفته است، مدرک فوق‌لیسانس محاسبه شود.این پیشنهاد در سازمان امور اداری و استخدامی در حال بررسی است و وزیر آموزش و پرورش هم پیگیر آن است که امیدواریم مشکل فرهنگیان از این بابت حل شود."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار