تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: طبق برنامه تا پایان برنامه هفتم ۱۶۱ میلیون مترمکعب تزریق و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی خراسان‌جنوبی را داریم.

به گزارش آرانیوز، غلامرضا قوسی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای حفاظت منابع آب و کارگروه سازگاری با کم‌آبی در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه حفاظت از منابع آب نگاه جهاد کشاورزی یک نگاه آمایشی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در موضوع حفاظت از منابع آب و طرح‌های سازگاری با کم آبی و تأثیر آن بر کشاورزی باید این نکته را در نظر گرفت که ۲۷ درصد از مشاغل خراسان در بخش کشاورزی است.

قوسی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی برنامه مدونی در بخش بهره وری آب بخش کشاورزی دارد، ادامه داد: هدف ما در جهاد کشاورزی این است که از از منابع موجود آبی در بخش کشاورزی حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی افزود: در مجموع فعالیت‌های آبخیزداری تا پایان برنامه هفتم ۱۶۱ میلیون مترمکعب تزریق و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی را خواهیم داشت که نکته مهم و قابل توجهی در حفاظت از منابع آب و بهره‌وری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین در مجموع با اجرای طرح‌های غیر سازه‌ای در خراسان‌جنوبی (به زارعی و به باغی) حدود ۵۵ میلیون مترمکعب صرفه جویی آب خواهیم داشت.

قوسی یادآور شد: با اجرای طرح‌های افزایش بهره‌وری منابع آبی در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی در راستای جبران کم آبی و رساندن آب مورد نیاز به گیاهان تلاش خواهیم کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار