تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: طبق برنامه تا پایان برنامه هفتم ۱۶۱ میلیون مترمکعب تزریق و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی خراسان‌جنوبی را داریم.

به گزارش آرانیوز، غلامرضا قوسی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای حفاظت منابع آب و کارگروه سازگاری با کم‌آبی در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه حفاظت از منابع آب نگاه جهاد کشاورزی یک نگاه آمایشی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در موضوع حفاظت از منابع آب و طرح‌های سازگاری با کم آبی و تأثیر آن بر کشاورزی باید این نکته را در نظر گرفت که ۲۷ درصد از مشاغل خراسان در بخش کشاورزی است.

قوسی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی برنامه مدونی در بخش بهره وری آب بخش کشاورزی دارد، ادامه داد: هدف ما در جهاد کشاورزی این است که از از منابع موجود آبی در بخش کشاورزی حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی افزود: در مجموع فعالیت‌های آبخیزداری تا پایان برنامه هفتم ۱۶۱ میلیون مترمکعب تزریق و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی را خواهیم داشت که نکته مهم و قابل توجهی در حفاظت از منابع آب و بهره‌وری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین در مجموع با اجرای طرح‌های غیر سازه‌ای در خراسان‌جنوبی (به زارعی و به باغی) حدود ۵۵ میلیون مترمکعب صرفه جویی آب خواهیم داشت.

قوسی یادآور شد: با اجرای طرح‌های افزایش بهره‌وری منابع آبی در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی در راستای جبران کم آبی و رساندن آب مورد نیاز به گیاهان تلاش خواهیم کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار