تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از تشکیل کارگروه بین مجلس،وزارت کشور و شورای نگهبان برای برطرف کردن ایرادات طرح استانی شدن انتخابات خبر داد.

به گزارش آرانیوز، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی اصلاح قانون انتخابات مجلس در این کمیسیون، گفت: با توجه به اینکه شورای نگهبان ایرادات متعددی به این طرح وارد کرده است قرار بر این شده تا کارگروه‌ متشکل از اعضای کمیسیون و مسئولان وزارت کشور و شورای نگهبان تشکیل و ایراداتی که قابل رفع هستند را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه قرار براین است تا اشکالاتی که در این طرح مجلس قابل رفع شدن نیست از دستور کار مجلس خارج شود، ادامه داد: پس از بررسی ایرادات در کارگروه تشکیل شده در صحن کمیسیون تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا موارد باردیگر به صحن علنی ارجاع شود یا اینکه موارد اصلاحی مسکوت باقی بماند تا با لایحه جامع انتخاباتی که دولت به مجلس ارائه کرده ادغام شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس درباره احتمال اینکه پارلمان بر مصوبه خود در اصلاح قانون انتخابات مجلس اصرار کند و این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود، گفت: بعید می‌دانم این اتفاق رخ دهد چون مرکز مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ایراداتی را به این مصوبه مجلس وارد کرده و امکان اینکه این مصوبه به مجمع ارجاع شود وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به مصوبه مجلس درباره استانی شدن انتخابات در قالب طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس اظهار داشت: طبق ایراداتی که شورای نگهبان این مصوبه مجلس وارد کرده این مصوبه قابل اصلاح نیست و احتمالاً این موضوع به کلی منتفی می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار