تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان به وضعیت مناطق سیل‌زده شهرستان‌های دشت‌آزادگان و هویزه اشاره کرد و گفت: ۴۰میلیارد مترمکعب آب در سیلاب اخیر وارد حوضه‌های آبریز، سدها و دشت‌های خوزستان شد‌.

وی هشدارهای پیش از وقوع سیل اخیر استان خوزستان را به‌موقع برشمرد و بیان کرد: آب با استعداد بالغ بر 40 میلیارد مترمکعب وارد حوضه‌های آبریز، سدها و دشت‌های خوزستان شده اما با وجود این تلفات جانی به‌همراه نداشت.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان سیلاب استان را بی‌سابقه دانست و تأکید کرد: در مرحله پیش‌بینی و آمادگی برای مدیریت بحران خوزستان می‌شد بهتر عمل کرد و در این راستا نقص‌هایی نیز وجود داشت اما براساس سرفصل‌هایی همچون میزان و حجم سیلاب، گستردگی و دیگر موارد می‌توان عملکرد مقابله با سیلاب را رضایت‌بخش برشمرد.

وی با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه جدی به فاز بازسازی همچون مرحله مقابله با سیلاب ادامه داد: بر همین اساس روستاهای به‌زیرآب‌رفته برای کشت تابستانه را آماده می‌کنیم، مدیران خوزستان در سیلاب اخیر منویات رهبر معظم انقلاب را تحقق بخشیده و همچنان در رأس امور قرار داده‌اند.

حاجی‌زاده با بیان این‌که سخن از عدم پای کار بودن مدیران خوزستانی به‌دور از انصاف است، اظهار داشت: در همین راستا مدیران استان، نیروهای مسلح، دستگاه امنیتی، دستگاه‌های اجرایی همگی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند و پای بیانات ایشان ایستاده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان راجع به وضعیت مناطق سیل‌زده شهرستان‌های دشت‌آزادگان و هویزه تأکید کرد: این دو شهرستان‌ را باید برای بازه زمانی کوتاه و هرچه سریع‌تر برای کشت تابستانه آماده کرد.

وی درباره خسارات وارده به منازل، لوازم و زمین‌های کشاورزی مناطق سیل‌زده ‌خوزستان نیز تصریح کرد: مسئله پرداخت خسارت و تسهیلات بلاعوض به سیل‌زدگان هرچه سریع‌تر توسط جهاد کشاورزی حل شود و همراه با بانک کشاورزی به نقدینگی رسیدگی کنند.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان از شروع به کار بازسازی در مناطق سیل‌زده و انجام مراحل احداث، تعمیر و بهسازی منازل و راه‌های مواصلاتی مختلف خبر داد.

حاجی‌زاده با تأکید بر بازسازی مسیر الله‌اکبر و در اولویت قرار گرفتن آن‌ اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی در این راستا پای کار باشند و به امور مربوط به سیل‌زدگان توجه جدی کنند، سازمان آب و برق خوزستان کانال‌ها و زهکش‌ها را هرچه سریعتر آماده کند و آب‌اندازی آنها را انجام دهد.

وی در پایان نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی دشت آزادگان و هویزه بیان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، سوخت ماشین‌آلات فعال در منطقه سیل‌زدگان خوزستان را به‌نرخ دولتی تهیه کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار