تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به استمرار مشکل تأمین آب در مجتمع تولید گل و گیاه خمین، باید سیستم کشت گلخانه‌ای را در آن متوقف کرد.

مجید آنجفی روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان خمین، اظهار داشت: با توجه به بحران کم آبی سال گذشته، تأمین آب مجتمع گل و گیاه خمین متوقف شد به طوری که سال ۹۷ تأسیسات چاه سوخت و آبدهی چاه کم شد و تنها در فرصت کوتاهی توانستیم آب را برگردانیم تا مشکل بعضی از گلخانه‌ها بر طرف شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: سرمایه گذاری در گلخانه‌ها بسیار سنگین است و باید به کشت دیم گیاهان دارویی که به آب کمی نیاز دارد، پرداخته شود.

وی بیان کرد: سال گذشته برای تأمین آب مجتمع گلخانه‌ای خمین جایگزینی چاه و کارشناسی‌های لازم انجام شده است و برای صرف اعتباری نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان با فروشنده چاه صحبت به عمل آمد اما توافق حاصل نشد و این اعتبار در قنوات شهرستان هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار کرد: بحث ترمینال فرآوری محصولات کشاورزی در خمین طرح خوبی است اما در ارتباط با تأمین آب مشکل وجود دارد که باید مرتفع شود.

آنجفی در بخش دیگر سخنان خود افزود: کار شرکت تعاونی زعفرانی خمین یک کار ملی و دارای ساز و کار اصولی است زیرا با مشارکت بالای جمعیت ۵۰ روستا از توابع خمین شکل گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: در سال‌های اخیر جهاد کشاورزی در کشت گیاهان دارویی پیشرفت مطلوبی داشته است و در مورد کشت‌هایی همچون زعفران، کشت کنندگان این محصول باید از دانش و تجربه لازم برخوردار باشند.

آنجفی گفت: همچنین گل کاران روستای شهابیه در شهرستان خمین، در تولید گل باید هماهنگ با هم فعالیت کنند تا به تولید یکپارچه دست پیدا کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار