تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به استمرار مشکل تأمین آب در مجتمع تولید گل و گیاه خمین، باید سیستم کشت گلخانه‌ای را در آن متوقف کرد.

مجید آنجفی روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان خمین، اظهار داشت: با توجه به بحران کم آبی سال گذشته، تأمین آب مجتمع گل و گیاه خمین متوقف شد به طوری که سال ۹۷ تأسیسات چاه سوخت و آبدهی چاه کم شد و تنها در فرصت کوتاهی توانستیم آب را برگردانیم تا مشکل بعضی از گلخانه‌ها بر طرف شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: سرمایه گذاری در گلخانه‌ها بسیار سنگین است و باید به کشت دیم گیاهان دارویی که به آب کمی نیاز دارد، پرداخته شود.

وی بیان کرد: سال گذشته برای تأمین آب مجتمع گلخانه‌ای خمین جایگزینی چاه و کارشناسی‌های لازم انجام شده است و برای صرف اعتباری نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان با فروشنده چاه صحبت به عمل آمد اما توافق حاصل نشد و این اعتبار در قنوات شهرستان هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار کرد: بحث ترمینال فرآوری محصولات کشاورزی در خمین طرح خوبی است اما در ارتباط با تأمین آب مشکل وجود دارد که باید مرتفع شود.

آنجفی در بخش دیگر سخنان خود افزود: کار شرکت تعاونی زعفرانی خمین یک کار ملی و دارای ساز و کار اصولی است زیرا با مشارکت بالای جمعیت ۵۰ روستا از توابع خمین شکل گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: در سال‌های اخیر جهاد کشاورزی در کشت گیاهان دارویی پیشرفت مطلوبی داشته است و در مورد کشت‌هایی همچون زعفران، کشت کنندگان این محصول باید از دانش و تجربه لازم برخوردار باشند.

آنجفی گفت: همچنین گل کاران روستای شهابیه در شهرستان خمین، در تولید گل باید هماهنگ با هم فعالیت کنند تا به تولید یکپارچه دست پیدا کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!