تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۱۸۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
بجنورد- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: سیل اخیر ۱۱ میلیارد و۳۵۰ میلیون تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی این استان خسارت وارد کرد.

به گزارش آرانیوز، علیرضا مصطفی زاده پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی، اظهار کرد: تخریب و نشست راه‌ها و صدمه به برخی پروژه‌ها از جمله خسارت‌هایی است که سیل به پروژه‌های راه و شهرسازی وارد کرده است.

مصطفی زاده در ادامه افزود: ۱۵۴ هکتار بافت فرسوده در مرکز استان خراسان شمالی وجود دارد که نیازمند بازسازی است.

وی بیان کرد: همچنین چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی در خراسان شمالی وجود دارد که از این میزان دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر آن آسفالت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با بیان اینکه اکنون دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه خاکی روستایی در استان وجود دارد، گفت: چنانچه یک هزار کیلومتر از این راه‌ها آسفالت شود تقریباً درصد قابل توجهی از راه‌های روستایی از آسفالت برخوردار می‌شود.

مصطفی زاده افزود: شاخص راه روستایی در خراسان شمالی ۴۵ درصد بوده در حالی که میانگین کشوری آن ۵۳ درصد است.

وی در ادامه درباره اعطای تسهیلات بانکی، بیان کرد: ۲۲۰ فقره تسهیلات بانکی به مبلغ ۸۸ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی همچنین به میزان اعتبار سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۵۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که از این مقدار ۱۹ میلیارد تومان تخصیص یافت.

مصطفی زاده تصریح کرد: خراسان شمالی دارای ۲۴ هزار و ۲۵۰ واحد مسکن مهر است که ۱۶۱ هزار واحد به متقاضیان تحویل و دو هزار و ۷۹۶ واحد باقی مانده که باید تعیین تکلیف و افتتاح شود.

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه نظام مهندسی ۲۸۲ پروانه اشتغال پایه یک صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی عنوان کرد: سال گذشته ۱۴۰ هکتار اراضی به راه و شهرسازی این استان واگذار شده است.

مصطفی زاده در ادامه به برنامه‌های هدف گذاری شده امسال اشاره کرد و افزود: از محل تبصره ۱۸، ۳۹۵ میلیارد ریال برای ۵۸ پروژه تعریف شده که ۴۲ پروژه مربوط به بجنورد در ۷ محله و ۱۶ پروژه در یک محله برای شهرستان شیروان است.

وی گفت: همچنین یک هزار و ۸۷۰ فقره تسهیلات بانکی برای نوسازی و بهسازی مسکن در برنامه‌های سال جاری تعریف شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار