تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۱۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : پس از انتصاب‌هایی که اخیرا در سپاه شاهد بودیم BBC حساسیت بسیاری نشان داد و این شرایط نمایانگر آن است که شلیک‌های ما به هدف خورده است.

به گزارش آرانیوز، جواد کریمی قدوسی، در تشریح انتصابات اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تغییراتی که در نیروهای مسلح انجام می‌شود، براساس قانون حاکم بر این قوا و در چهارچوب سلسله مراتب فرماندهی کل قوا صورت می‌گیرد.

تشریح چگونگی انتصابات در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سپاه پاسداران تا سطح فرماندهان نیروها، جانشین فرمانده کل سپاه و معاون هماهنگ کننده به پیشنهاد فرمانده کل سپاه و با حکم مستقیم فرمانده کل قوا انجام می‌شود و همین روند را در ارتش نیز شاهد هستیم.

وی افزود: مسئول سازمان حفاظت اطلاعات سپاه و نمایندگی ولی فقیه در سپاه با حکم مستقیم فرمانده کل قوا انتخاب می‌شوند.

مسئول اطلاعات سپاهبا حکم مستقیم فرمانده کل سپاهمنصوب می‌شود

کریمی قدوسی ادامه داد: در انتخاب مسئول اطلاعات سپاه هماهنگی‌هایی بین فرمانده کل قوا و فرمانده کل سپاه انجام می‌شود اما نهایتا به دلیل زیرساخت‌هایی که در بحث پیشبرد ماموریت‌های سپاه وجود دارد، با حکم مستقیم فرمانده کل سپاه، مسئول اطلاعات منصوب می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از انتخاب فرمانده کل سپاه، انتظار این بود که تغییرات در زمان کوتاهی صورت گیرد که اخیرا معارفه سردار فدوی و سردار نقدی را به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه و معاون هماهنگ کننده شاهد بودیم. با تقسیم کاری که بین معاون هماهنگ کننده و جانشین فرمانده کل سپاه انجام می‌شود این کادر، وظیفه سنگین هدایت نیروها را انجام می‌دهند.

معاونت اطلاعات راهبردی سپاه و سازمان اطلاعات سپاه ادغام شده‌اند

وی با بیان اینکه انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده کل سپاه و انتخاب جانشین فرمانده و معاون هماهنگ کننده صورت گرفته است، افزود: ادغامی نیز بین معاونت اطلاعات راهبردی سپاه و سازمان اطلاعات سپاه انجام شده است.

کریمی قدوسی با اشاره به تحولات منطقه و حوزه خلیج فارس، تحریم‌ها و مسائل کشتیرانی، اظهار داشت: انتصاب‌ها و اقدامات بسیار راهگشایی برای پیشبرد اهداف و ماموریت‌های ویژه سپاه در این مقطع حساس انجام شده است و این چهره‌ها بسیار باتجربه هستند.

پیام انتصاب سردار فدوی به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه چیست؟

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سردار فدوی سال‌ها فرمانده نیروی دریایی سپاه بوده و در این کسوت تلاش کرده است، با توجه به اینکه امروز تهدیدهای ایران بیشتر در حوزه دریایی است انتصاب سردار فدوی به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه پیام دارد و به دشمن می‌فهماند که ما متوجه دریا نیز هستیم. الحمدلله به موقع، خوب و موثر انتصاب‌ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه سازمان اطلاعات سپاه و معاونت اطلاعات راهبردی سپاه از همدیگر جدا بودند که اخیرا ادغام شده‌اند و حجت الاسلام طائب به عنوان مسئول اطلاعات معرفی شده‌اند، افزود: در گذشته آقای طائب مسئولیت سازمان اطلاعات سپاه را داشتند و سردار حسین محقق نیز در معاونت اطلاعات راهبردی سپاه فعالیت می‌کردند که اکنون ایشان به عنوان جانشین آقای طائب انتخاب شده‌اند.

هماهنگی اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات دقیق‌تر و به‌روز شده است

کریمی قدوسی با بیان اینکه انتصاب‌های اخیر سبب تقویت و اقتدار سازمان اطلاعاتی سپاه خواهد شد، ادامه داد: تغییرات اخیر سپاه برای حفظ انقلاب و همکاری با وزارت اطلاعات بسیار موثر خواهد بود، زیرا هماهنگی‌های بین وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه دقیق تر و به روز شده است. در جلسه‌ای که مسئولان وزارت اطلاعات با مقام معظم رهبری داشتند ایشان بر همکاری بین این وزارتخانه و اطلاعات سپاه تاکید کردند که الحمدلله اکنون شرایط بسیار مطلوب است.

در جلسه‌ای که مسئولان وزارت اطلاعات با مقام معظم رهبری داشتند ایشان بر همکاری بین این وزارتخانه و اطلاعات سپاه تاکید کردند
چراBBCنسبت به تغییرات جدید سپاه حساس شده است؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه اخیراBBCنسبت به تغییرات سپاه واکنش‌هایی داشته است، گفت: دشمن کار خودش را می‌کند و موقعی که عکس‌العمل‌های منفی انجام می‌دهد نشان می‌دهد که شلیک‌های ما به هدف خورده است.

وی افزود: پس از انتصاب‌های اخیری که در سپاه داشته‌ایمBBCخیلی حساسیت نشان می‌داد و این شرایط نمایانگر آن است که مسیر درستی را رفته‌ایم.

عوامل نفوذی، دوتابعیتی و عوامل کودتاچی و تحریم‌ها در تیررس سپاه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به زودی تاثیرات مهم انتصاب‌های اخیر سپاه در حوزه منطقه، نفوذی‌ها، دوتابعیتی‌ها، عوامل کودتاچی و تحریم‌ها مشخص خواهد شد، بیان کرد: از عصابینتBBCمی‌تواینم متوجه شویم که تصمیمات خوبی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتخاذ و انجام شده است./

پایان پیام

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار