تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
سمنان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه دغدغه اصلی مسئولان، رفع مشکل مردم حسین‌آباد است، گفت: بانک‌های عامل با پرداخت به‌موقع تسهیلات در تسریع روند بازسازی این مناطق کمک کنند.

به گزارش آرانیوز، ایرج رئیسیان بعدازظهر یک‌شنبه در نخستین جلسه هماهنگی توزیع تسهیلات بانکی بخش مسکن شهری و روستایی آسیب‌دیده استان سمنان از حوادث ماه‌های اخیر به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری بابیان اینکه دغدغه اصلی مسئولان استان، رفع مشکلات مردم کالپوش و روستای حسین‌آباد است، ابراز داشت: تمام تلاش‌ها در راستای رفع مشکلات روستاهای آسیب‌دیده به‌ویژه در بخش کالپوش میامی است.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به وقوع سیلاب در ماه‌های اخیر و لزوم تسریع درروند بازسازی خرابی‌ها، قرارگاه کشوری بازسازی و نوسازی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل‌شده است، افزود: مدیران استان می‌بایست در ارائه آمار و اطلاعات مرتبط با بحران به این ستاد نهایت دقت نظر را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه در مصوبه هیئت دولت در فروردین‌ماه امسال میزان ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به‌منظور بازسازی و تعمیرات مناطق سیل‌زده کشور اختصاص‌یافته بود، ابراز داشت: این عدد در ۲۳ اردیبهشت‌ماه به دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

رئیسیان بابیان اینکه امیدواریم اعتبار پیش‌بینی‌شده برای بازسازی مناطق تخریب‌شده به‌واسطه بحران‌های اخیر در استان کفاف هزینه‌های بازسازی و تعمیرات را کند، ابراز داشت: با عنایت به تشکیل قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق بحران‌زده در کشور، اطلاعات و آمار استان نیز به‌صورت روزانه به سامانه این قرارگاه ارسال می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه مسئولان بنیاد مسکن استان سمنان در معرفی افراد واجد شرایط دریافت‌کننده تسهیلات دقت لازم را باید داشته باشد، تصریح کرد: بانک‌های عامل نیز در مقابل می‌بایست با پرداخت به‌موقع تسهیلات، در تسریع روند بازسازی کمک و همکاری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان ضمن بیان اینکه با تلاش مسئولان و متصدیان، مشخصات سجلی افراد واجد شرایط دریافت‌کننده تسهیلات بحران، در سامانه ویژه ارسال‌شده است، ابراز داشت: تسهیلات موردنظر به‌صورت یکپارچه پرداخت می‌شود.

رئیسیان اضافه کرد: با عنایت به عدم وجود عاملیت تمام بانک‌ها در شهرستان‌های استان سمنان و به‌ویژه در میامی لزوم تفکیک شعب و افزایش سهمیه بانک‌های موجود در این شهرستان امری لازم و بدیهی است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار