تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
سمنان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه دغدغه اصلی مسئولان، رفع مشکل مردم حسین‌آباد است، گفت: بانک‌های عامل با پرداخت به‌موقع تسهیلات در تسریع روند بازسازی این مناطق کمک کنند.

به گزارش آرانیوز، ایرج رئیسیان بعدازظهر یک‌شنبه در نخستین جلسه هماهنگی توزیع تسهیلات بانکی بخش مسکن شهری و روستایی آسیب‌دیده استان سمنان از حوادث ماه‌های اخیر به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری بابیان اینکه دغدغه اصلی مسئولان استان، رفع مشکلات مردم کالپوش و روستای حسین‌آباد است، ابراز داشت: تمام تلاش‌ها در راستای رفع مشکلات روستاهای آسیب‌دیده به‌ویژه در بخش کالپوش میامی است.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به وقوع سیلاب در ماه‌های اخیر و لزوم تسریع درروند بازسازی خرابی‌ها، قرارگاه کشوری بازسازی و نوسازی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل‌شده است، افزود: مدیران استان می‌بایست در ارائه آمار و اطلاعات مرتبط با بحران به این ستاد نهایت دقت نظر را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه در مصوبه هیئت دولت در فروردین‌ماه امسال میزان ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به‌منظور بازسازی و تعمیرات مناطق سیل‌زده کشور اختصاص‌یافته بود، ابراز داشت: این عدد در ۲۳ اردیبهشت‌ماه به دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

رئیسیان بابیان اینکه امیدواریم اعتبار پیش‌بینی‌شده برای بازسازی مناطق تخریب‌شده به‌واسطه بحران‌های اخیر در استان کفاف هزینه‌های بازسازی و تعمیرات را کند، ابراز داشت: با عنایت به تشکیل قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق بحران‌زده در کشور، اطلاعات و آمار استان نیز به‌صورت روزانه به سامانه این قرارگاه ارسال می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه مسئولان بنیاد مسکن استان سمنان در معرفی افراد واجد شرایط دریافت‌کننده تسهیلات دقت لازم را باید داشته باشد، تصریح کرد: بانک‌های عامل نیز در مقابل می‌بایست با پرداخت به‌موقع تسهیلات، در تسریع روند بازسازی کمک و همکاری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان ضمن بیان اینکه با تلاش مسئولان و متصدیان، مشخصات سجلی افراد واجد شرایط دریافت‌کننده تسهیلات بحران، در سامانه ویژه ارسال‌شده است، ابراز داشت: تسهیلات موردنظر به‌صورت یکپارچه پرداخت می‌شود.

رئیسیان اضافه کرد: با عنایت به عدم وجود عاملیت تمام بانک‌ها در شهرستان‌های استان سمنان و به‌ویژه در میامی لزوم تفکیک شعب و افزایش سهمیه بانک‌های موجود در این شهرستان امری لازم و بدیهی است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!