تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: اگر می‌خواهیم سرمایه گذاری در استان انجام شود از مانع تراشی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران پرهیز شود.

به گزارش آرانیوز، علی‌رضا رزم حسینی شنبه ظهر در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی در محل استانداری اظهار کرد: در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، برای تخصیص بودجه زیارت و اعتبارات مربوط به سهم دولت در اجرای پروژه‌های قطار شهری مشهد و بافت پیرامون حرم مطهر پیگیری‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: مدیران برای پیگیری و احقاق حق استان در سطح ملی نباید ترسی داشته باشند و هیچکس نمی‌تواند به بهانه پیگیری مستمر، باعث جابجایی مدیری در استان شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: اوراق قرضه و صندوق توسعه ملی از جمله ظرفیت‌های قانون بودجه کشور است که مدیران کل دستگاه‌های اجرایی با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند برای جذب بودجه و اجرای پروژه‌های خود از آن‌ها استفاده کنند.

وی گفت: رتبه ۱۸ کشوری در زمینه فضای کسب و کار زیبنده خراسان رضوی نیست و باید در راستای بهبود این فضا با مشارکت دستگاه‌های حاکمیتی اقدام شود.

رزم حسینی تصریح کرد: یکی از دلایل عدم مطلوبیت فضای کسب و کار طولانی بودن فرآیندها است، اگر می‌خواهیم سرمایه گذاری در استان انجام شود باید فرآیندهای اجرایی را تسهیل کرده و از مانع تراشی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران پرهیز شود.

وی گفت: باید پروژه‌های نیمه تمام دولتی به فراخوان گذاشته شود و اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی شجاعت بیشتری به خرج دهند، قطعاً سرمایه گذاران به موضوع تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دولتی ورود خواهند کرد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: شاید در سال جاری درآمدهای پیش بینی شده برای استان تحت تأثیر شرایط اقتصادی قرار گیرد بنابراین باید با صرفه جویی در هزینه‌ها، موضوع واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی را در دستورکار قرار دهیم.

وی گفت: در سال گذشته کمتر به موضوع واگذاری پروژه‌های عمرانی نیمه تمام توجه شده است اما امسال این موضوع را با جدیت دنبال خواهیم کرد تا پروژه‌های دارای متقاضی واگذار شود.

رزم حسینی گفت: تاکید دارم که مدیران گرفتار بروکراسی‌های اداری نشوند و متأسفم از اینکه بعد از معطلی یک ساله برای دریافت مجوزهای مربوطه، یک سرمایه گذار برای دریافت امضای یکی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی باید حدود ۳ هفته منتظر بماند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار