تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
نیشابور- معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: اقتصاد نفتی خلاقیت و نوآوری را از جوانان کشورگرفته است.

به گزارش آرانیوز، سورنا ستاری ظهر شنبه در همایش علمی بزرگداشت روز خیام اظهار کرد: توجه به موقعیت‌ها و استعدادهای هر خطه بسیار مهم است و باید پرسید چرا دیگر نتوانسته‌ایم اندیشمندانی مانند خیام، حافظ و یا سعدی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت صرفاً نیازمند پول نیست افزود: برای پیشرفت باید بتوانیم همه امکانات را در کنار هم قرار داده و و از آنها استفاده کنیم. ما داشته‌های ارزشمند خود را کنار گذاشته‌ایم و به جای اینکه از موقعیت‌های هر شهر استفاده کنیم تلاش می‌کنیم آنجا را صنعتی کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: دانشگاه محل پرورش استعداد و خلاقیت جوانان کشور است و باید خروجی مراکز علمی رفع مشکلات کشور و استان‌ها باشد. اقتصاد نفتی اعتماد به نفس و خلاقیت را از جوانان ما گرفته است.

ستاری تصریح کرد: ما سابقه کارآفرینی ۴ هزار ساله داریم که باید بیاندیشیم چگونه این مسیر را طی کرده‌ایم که حالا جوانان ما پشت درب اتاق مدیران منتظر استخدام هستند و آرزویشان داشتن حقوق است.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه در کشور باید به داخل توجه کنیم و به کسب و کارها و کارآفرینان اهمیت بدهیم که در این راستا باید قوانین مزاحم و دیوان سالاری را از میان برداریم.

لازم به ذکر است صبح امروز سورنا ستاری مرکز نوآوری پارک علم و فناوری نیشابور را نیز افتتاح کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بهار انتخاباتی که با آفت های رسانه ای سعی در تخریب ثمره آن دارند/به فضل الهی اسماعیل جلیلی با اقتدار به عرصه انتخابات مجلس دوره یازدهم شرکت می‌کند/اهتزاز پرچم کاندیداتوری اسماعیل جلیلی بر فراز مسجد سلیمان، لالی، اندیکا هفتگل/پرونده برخی رسانه‌های معاند در استان و شهرستانها که درصدد تخریب جلیلی می‌باشند روی میز دادستان/دلسردی مردم نسبت به شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک خیانت به کشور و آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است/استقبال فرهیختگان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، مدافعین حرم و مردم ولایتمدار لالی،اندیکا از جلیلی برای ورود به انتخابات مجلس دوره یازدهم/رمزگشایی از یک تخریب از یک جریان خاص زیر ذره بین مراجع قضایی در حال رصد است/حضور جلیلی چهره محبوب مردمی لرزه بر اندام رقبای این دوره مجلس خواهد انداخت/شهر اولین ها و اثر انگشت های طلائی مردم مسجد سلیمان، اندیکا، لالی، هفتگل برای اسماعیل جلیلی محفوظ است

آخرین اخبار