تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
نیشابور- معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: اقتصاد نفتی خلاقیت و نوآوری را از جوانان کشورگرفته است.

به گزارش آرانیوز، سورنا ستاری ظهر شنبه در همایش علمی بزرگداشت روز خیام اظهار کرد: توجه به موقعیت‌ها و استعدادهای هر خطه بسیار مهم است و باید پرسید چرا دیگر نتوانسته‌ایم اندیشمندانی مانند خیام، حافظ و یا سعدی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت صرفاً نیازمند پول نیست افزود: برای پیشرفت باید بتوانیم همه امکانات را در کنار هم قرار داده و و از آنها استفاده کنیم. ما داشته‌های ارزشمند خود را کنار گذاشته‌ایم و به جای اینکه از موقعیت‌های هر شهر استفاده کنیم تلاش می‌کنیم آنجا را صنعتی کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: دانشگاه محل پرورش استعداد و خلاقیت جوانان کشور است و باید خروجی مراکز علمی رفع مشکلات کشور و استان‌ها باشد. اقتصاد نفتی اعتماد به نفس و خلاقیت را از جوانان ما گرفته است.

ستاری تصریح کرد: ما سابقه کارآفرینی ۴ هزار ساله داریم که باید بیاندیشیم چگونه این مسیر را طی کرده‌ایم که حالا جوانان ما پشت درب اتاق مدیران منتظر استخدام هستند و آرزویشان داشتن حقوق است.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه در کشور باید به داخل توجه کنیم و به کسب و کارها و کارآفرینان اهمیت بدهیم که در این راستا باید قوانین مزاحم و دیوان سالاری را از میان برداریم.

لازم به ذکر است صبح امروز سورنا ستاری مرکز نوآوری پارک علم و فناوری نیشابور را نیز افتتاح کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!