تازه های خبری :
کد خبر: ۴۵۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های جدی در استان عدم توجه ملی به این منطقه است، گفت: طرح‌های ملی عمدتاً در استان مغفول مانده که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش آرانیوز، محمدصادق معتمدیان ظهر یکشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، اظهار کرد: استان خراسان جنوبی استانی برخوردار از مواهب و نعمت‌های الهی است اما متأسفانه از توجه مرکز محروم است.

وی با بیان اینکه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان خراسان جنوبی وجود دارد، افزود: علی رغم تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در سطح استان اما متأسفانه به دلیل نوپا بودن کم توجهی‌ها به این استان زیاد بوده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی در حوزه معدن رتبه چهارم را در سطح کشور دارد، گفت: بیش از ۴۹ ماده معدنی و فلزی و بیش از ۷۵ درصد ذخایر زغال سنگ کشور در شهرستان فردوس قرار دارد.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی در ۱۰ نوع از محصولات کشاورزی دارای رتبه و مزیت مطلق است، عنوان کرد: بیش از ۵۰۰ اثر تاریخی در سطح استان شناسایی شده که زمینه‌های بسیار خوبی را برای رونق و توسعه صنعت گردشگری به وجود آورده است.

معتمدیان با اشاره به اینکه بهترین موقعیت استان از نظر استراتژیک مرز مشترک با کشور افغانستان است، بیان کرد: صنایع فرآوری و بسته بندی در استان بسیار محدود است و متأسفانه بیشترین بهره برداری و عوائد محصولات توسط دلالان انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری جدی در بحث فرآوری مواد معدنی نیز انجام نگرفته است، اظهار داشت: به دلیل عقب افتادگی تاریخی در بحث زیرساخت‌ها مشکلات زیادی در توسعه صنایع و زیرساخت‌های استان وجود دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های جدی در استان عدم توجه ملی به این منطقه است، افزود: طرح‌های ملی عمدتاً در استان خراسان جنوبی مغفول مانده است که این مهم باید مورد توجه مسئولین و مقامات در مرکز قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۱۰ کریدور و دو کریدور اصلی کشور در مسیر خراسان جنوبی قرار دارد اما متأسفانه جز محدود استان‌هایی هستیم که حتی یک کیلومتر آزاد راه نداریم، گفت: اجرای ظالمانه ترین تحریم‌ها علیه کشور جمهوری اسلامی ایران مشکلاتی را در بحث تأمین ذخایر ملی ایجاد می‌کند.

معتمدیان با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار بالایی را دارد، عنوان کرد: ۱۴ دانشگاه در سطح استان فعال است که نیروهای انسانی نخبه و با استعدادی را پرورش می‌دهد.

وی با بیان اینکه مقرر شده در سال جاری ۱۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن و کمیته امداد ساخته شود، اظهار کرد: امیدواریم در دهه فجر امسال به عنوان بزرگترین پروژه استانی شاهد بهره برداری از این واحدهای مسکونی باشیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار