تازه های خبری :
کد خبر: ۴۴۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
تهران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سرانه خدماتی استان تهران تا سال۱۴۰۰ برای ۸ میلیون نفرپیش بینی شده است.

به گزارش آرانیوز، نعمت الله ترکی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران اظهار داشت: سند آمایش سرزمین، ۲ موضوع فضا و جمعیت را در بر می‌گیرد و در استان تهران بر سر هر ۲ موضوع مشکل داریم.

ترکی افزود: هر شخصی که به استان تهران مهاجرت می‌کند به دلیل نبود نظارت، به آسانی در هر نقطه‌ای مستقر و به تدریج این مناطق به بخشی تبدیل می‌شود که مردم در آن خواهان خدمات و حقوقی هستند و این استقرار جمعیت موجب نابسامانی‌هایی در فضاهای اسکان استان می‌شود که مشکلات زیست محیطی، بازبینی در فضاها و خدمات عمومی از جمله آنهاست.

وی با بیان اینکه موافق جلوگیری از روند کنونی مهاجرت به استان تهران هستیم اظهار داشت: یقیناً برای این مسئله می‌توان برنامه ریزی کرد و ما هم کمک می‌کنیم در طرح تفصیلی و جامع مسائل مربوط به استقرار جمعیت، محیط زیست و محدودیت‌های مورد نیاز اعمال و در شورای برنامه ریزی تصویب شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سرانه‌های خدمات (بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و....) در استان تهران برای ۸ میلیون نفر تا سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است در حالی که اکنون حدود ۲ برابر این رقم اینجا مستقر و ساکن هستند و در این راستا سند آمایش سرزمین کمک کرد این استان را با ۱۶ شهرستان به ۵ منطقه شرقی، غربی، جنوب شرقی، جنوب غربی و مرکزی تقسیم و مسائل هر بخش را به شکل تخصصی مورد بررسی قرار دهیم.
وی با اشاره به طرح تفصیلی شهرها و طرح‌های هادی روستایی بیان داشت: در نظر داریم با اجرای این طرح‌ها تعداد خاصی از جمعیت تا سال ۱۴۰۰ مستقر شوند و در صورتی که جمعیت موردنظر را از اکنون پیش بینی کنیم و محل استقرار آنها مشخص شده باشد، حتماً بر ساخت و سازها و روند توسعه شهرها و روستاها نظارت می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار