تازه های خبری :
کد خبر: ۴۴۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
همدان - استاندار همدان بابیان اینکه دیگر در استان همدان در واگذاری مدیریت به جوانان و بانوان دستمان نمی‌لرزد، گفت: سهم ۳۰ درصدی بانوان از مدیریت اجرایی در مقاطع مختلف محقق می‌شود.

دستمان در واگذاری مدیریت به جوانان و بانوان نمی‌لرزند

 سید سعید شاهرخی در گردهمایی هیئت‌های ورزشی و دبیران سازمان‌های مردم نهاد جوانان و هیئت اندیشه ورز با وزیر ورزش و جوانان افزود: توجه به معیشت مردم در اولویت برنامه‌های دولت در استان است و اقدامات خوبی در همین زمینه در استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته اقدامات خوبی برای رونق تولید در استان همدان داشتیم، اظهار داشت: در سال ۹۸ همه منابع و امکانات برای ارتقا معیشت، تولید و اشتغال مردم به ویژه جوانان بسیج شد و امسال این روند با توجه به شعار سال با قوت بیشتری در استان تداوم می‌یابد.

وحدت، همدلی و هماهنگی خوبی بین مسئولان اجرایی وجود دارد

استاندار همدان با بیان اینکه خوشبختانه وحدت، همدلی و هماهنگی خوبی بین مسئولان اجرایی استان وجود دارد و عزم مجموعه برای حل مشکلات مردم است، بیان کرد: همه مجموعه‌ها در استان همدان اعم از مدیران اجرایی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای تأمین استان در سایه وفاق و همدلی، پیگیر حل مشکلات مردم و خدمت به مردم هستند و این فرصت خوبی برای توسعه استان بشمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: خدمت صادقانه به مردم اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به تاسی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و سخنان اخیر رئیس جمهوری در حوزه تولید و اشتغال، در سال جاری رونق تولید را سرلوحه امور قرار خواهیم داد که این مهم با برنامه ریزی منسجم، منطبق بر واقعیت و پیش بینی منابع تحقق می‌یابد.

شاهرخی اظهار داشت: بهبود معیشت مردم مستلزم رونق تولید و توجه به اشتغال است که در این راستا باید حفظ فرصت‌های شغلی موجود، رساندن واحدها به ظرفیت واقعی و فعال کردن واحدهای راکد در اولویت باشد.

وضعیت دستگاه‌های اجرایی تعیین تکلیف شده است

وی بابیان اینکه امروز از سند اشتغال و سند راهبردی و عملیاتی توسعه استان همدان رونمایی شد و برای همه تکالیفی دیده‌ایم که باید شبانه روزی بر اساس این سند تلاش کرد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان همدان امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی از سند توسعه استان همدان رونمایی شد که بر اساس آن برای ۳ سال باقی مانده از برنامه ششم توسعه برنامه ریزی و وضعیت دستگاه‌های اجرایی تعیین تکلیف شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه این سند با همکاری بخش خصوصی، بانک‌های عامل، ستادهای استانی و شهرستانی و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی دست‌یافتنی است، عنوان کرد: طبق این سند باید سالانه ۲۰ هزار شغل در استان همدان ایجاد شود که طی سه سال ۶۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های قابل توجه در استان همدان افزایش نرخ مشارکت است که این اتفاق امید بخش خواهد بود، اظهار داشت: هیچ کاری واجب‌تر از رونق تولید که منجر به اشتغال شود در استان همدان وجود ندارد و با مدیریت جهادی و همت مردمی امور انجام شدنی است.

فعالیت ۵۲۰ سمن در استان همدان

شاهرخی با بیان اینکه در راستای ارتقای سرمایه اجتماعی قدم‌هایی برداشته شده از فعالیت ۵۲۰ سمن در استان همدان خبر داد و گفت: ۳۵۰ سمن در دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد سمن‌ها کافی نیست و به همین منظور هیئت اندیشه ورز در استان همدان فعال شد تا از توان جوانان بیشتر استفاده شود، اظهار داشت: این هیئت در استان همدان نشاط ایجاد کرده است.

استاندار همدان با اشاره به مراوده با جوانان در هیئت اندیشه ورز اظهار داشت: از بین این افراد نیروهایی انتخاب و مسئولیت‌هایی به آنها سپرده شده است.

وی با بیان اینکه دیگر در استان همدان در واگذاری مدیریت به جوانان و بانوان دستمان نمی لرزد چراکه بالنده هستند، گفت: برای هر یک از فرمانداران شهرستان‌های استان یک معاون زن انتخاب کرده‌ایم و این برنامه در دستگاه‌های اجرایی دیگر نیز در دست انجام است تا سهم ۳۰ درصدی بانوان از مدیریت اجرایی در مقاطع مختلف محقق شود.

شاهرخی تأکید بر رونق تولید و توجه به معیشت و اشتغال برای مردم و جوانان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با خرد این امر محقق شدنی است.

شاهرخی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید مباحث اجتماعی بسیار مطرح و قابل توجه بوده است، بیان کرد: در مبارزه با کاهش آسیب‌های اجتماعی همه سازمان‌ها مؤثر بودند.

وی با بیان اینکه نرخ شیوع اعتیاد در همدان ۵۰ درصد کمتر از کشور است، گفت: با اقدامات گسترده در راستای پیشگیری و درمان در سطح عمومی شهر همدان معتاد متجاهر وجود ندارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار