تازه های خبری :
کد خبر: ۴۴۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
خرم‌آباد- مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از توزیع بیش از ۱۴ هزار چادر امدادی بین سیل‌زدگان این استان خبر داد.

توزیع ۱۴هزار چادر بین سیل‌زدگان/ ۱۱۸ هزار لرستانی امدادرسانی شدند

 صارم رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۱۴ هزار چادر امدادی بین سیل زدگان در لرستان توزیع شده است، اظهار داشت: به دنبال وقوع سیلاب سهمگین در لرستان جمعیت هلال احمر به حالت آماده‌باش کامل در آمد و توانست با برنامه‌ریزی‌های مناسب نقش بسیار تأثیرگذاری در کاهش تلفات انسانی و همچنین حضور پر رنگی در عملیات امداد رسانی به آسیب دیدگان داشته باشد.

۱۴ بالگرد هلال احمر ۷۰۰ سورتی پرواز انجام دادند

وی افزود: تیم امداد هوایی با بهره مندی از ۱۴ بالگرد بیش از ۷۰۰ سورتی پرواز انجام داد که در پی آن به ۱۸ هزار نفر امدادرسانی صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان افزود: ۱۱ استان کشور نیروهای امدادی عملیاتی و تجهیزاتی خود را در اختیار جمعیت هلال احمر استان قرار دادند که با احتساب تیم‌های امدادی در لرستان، ۲۸ هزار نفر روز نیروی امدادی به مردم آسیب دیده امدادرسانی کردند.

رضایی با بیان اینکه نزدیک به ۲ هزار دستگاه روز خودروی عملیاتی در لرستان حضور داشتند، گفت: با پشتیبانی بسیار خوب جمعیت هلال احمر مرکز، تمام تلاش‌ها به شکلی بود که کار امداد و نجات تسریع پیدا کند و امداد رسانی به مردم آسیب دیده با قدرت انجام شود.

تخلیه آبگرفتگی ۲۱۶۰ منزل مسکونی

وی اظهار کرد: تخلیه آبگرفتگی ۲ هزار و ۱۶۰ منزل مسکونی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان نیز با استفاده از موتورهای پمپ و لجن کش‌های موجود در جمعیت هلال احمر صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان افزود: در حوزه جوانان نیز با تلاش‌های صورت گرفته سعی شد در قالب سه مرحله اعضای جوانان استان‌های مختلف کشور به استان اعزام شوند که در دو مرحله اول تجهیز آنها جهت پاکسازی منازل روستایی و شهری از گل و لای صورت گرفت و در مرحله سوم نیز تیم‌های حمایت روانی سحر به مناطق مختلف پلدختر اعزام شدند.

رضایی تصریح کرد: اعضای جوانان همچنین در بحث آگاه سازی مردم از خطر سیلاب و پشتیبانی عملیات نقش مهم و تأثیر گذاری ایفا کردند.

ارائه خدمات درمانی تیم های درمانی به بیش از ۶ هزار نفر

وی به خدمات تیم‌های درمانی جمعیت هلال احمر به مناطق سیل زده استان نیز اشاره کرد و بیان داشت: تیم‌های درمانی (BHCU)در مناطق سیل زده استان لرستان به بیش از ۶ هزار نفر خدمات پزشکی، پرستاری، بهداشت و روان، مادر و کودک در مناطق سیل زده پلدختر کوهدشت معمولان، چگنی و دلفان ارائه دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان به خدمات داوطلبان در سیلاب اخیر نیز اشاره کرد و بیان داشت: جمع‌آوری بیش از ۴۴ هزار تخته پتو، ۱۱۳۰۱ متر زیر انداز و موکت، ۳۳۰ تخته فرش، ۲۲۶۶ لباس بچه گانه، ۶۷۰۰ لباس مردانه، بیش از ۲۴ هزار لباس زنانه، کفش، مقادیر بسیار زیادی خشکبار، آب معدنی، برنج، روغن، کنسرو، قند و شکر، مربا، بیسکویت، خرما، شیر خشک، تخم‌مرغ، آبمیوه، نان، پنیر، حلوا شکری، آرد و حبوبات، غذای گرم، پوشک بچه، لوازم بهداشتی و لوازم خانگی، بخشی از خدمات داوطلبان ما بوده است که در خلال آن کار بسته بندی آنان را نیز انجام داده‌اند.

۶۹ هزار نفر اسکان داده شدند

رضایی با بیان اینکه در سیلاب اخیر به بیش از ۲۷ هزار خانوار یا ۱۱۸ هزار نفر، توسط جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده است، گفت: در این حادثه نزدیک به ۶۹ هزار نفر اسکان داده شدند و جمعاً به ۱۰۰۶ روستا امداد رسانی شد، همچنین ۹۰۵ نفر به اماکن امن انتقال داده شدند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در سیلاب اخیر تمام توان خود را جهت کاهش آلام آسیب دیدگان به کار بست و از هیچ کوششی دریغ نکرد و توانست خدمات رضایت بخشی را ارائه دهد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار