تازه های خبری :
کد خبر: ۴۴۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حفظ ارتباط جاده ای خوزستان با دیگر محورها و مسیرهای کشور امری ضروری است که در این رابطه تلاش های زیادی در حال انجام است.
به گزارش آرانیوز، خیراله خادمی  اظهار داشت: مجموعه دستگاه های وزارت راه و شهرسازی در استان خوزستان در 2بخش حفظ و نگهداشت شبکه ریلی و جاده ای در حال فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه در این بخش ها با احداث سیل بند برای سالم نگهداشتن این شبکه ها تلاش می شود، گفت: این درحالی است در برخی از مناطق نیز شبکه ها دچار آسیب شده اند و مسیرها به زیر آب رفته اند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: قطعا بعد از پایین رفتن آب مسیرهایی که دچار اینگونه آسیب ها شده اند باید به سرعت ترمیم شوند.

خادمی همچنین با اشاره به مسدود شدن محور ترانزیتی و با اهمیت اهواز- اندیمشک -با روزانه 40 هزار تردد -افزود: این محور به دلیل آبگرفتگی بسته شده و تا زمان عادی شدن وضعیت مسیر اهواز – ملاثانی- شوشتر و دزفول جایگزین ترددهای این محور شده اند.

وی ادامه داد: موضوع مهم و با اهمیتی دیگری که نیاز به توجه ویژه به آن است بازنگهداشتن محورهای منتهی به استان از محورهایی مانند دهدز- اصفهان، شیراز و جنوب کشور است تا از این طریق ارتباط جاده ای استان با کشور برقرار بماند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به فعالیت اداره کل راه و شهرسازی استان برای حفظ و جلوگیری از ورود آب به شهر سوسنگرد اشاره کرد و گفت: تا کنون با ایجاد سیل بندهای مختلف به طول هفت تا هشت کیلومتر از ورود آب به این شهر جلوگیری شده است.

آمادگی استان های دیگر برای ارسال ماشین آلات
خادمی همچنین از آمادگی دیگر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی برای انتقال ماشین آلات مورد نیاز به منظور مقابله با سیلاب خوزستان خبر داد و گفت: تا کنون تعداد یک هزار و 50 دستگاه وسایل و ماشین آلات ادارات این وزارتخانه در خوزستان در بخش های مختلف کمک رسانی بکار گرفته شده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی کنترل و مدیریت شبکه حمل و نقل در استان را ضروری خواند و خواستار همکاری دیگر دستگاه های اجرایی برای حفظ مسیرهای مواصلاتی و جاده های خوزستان شد.

در پی طغیان رودخانه های کرخه و دز و افزایش خروجی از سدها، به ساکنان 210 روستا و 6 شهر خوزستان اخطار داده شده که منازل خود را تخلیه کنند.

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر استان 152 تیم برای امداد رسانی به سیل زدگان تشکیل شده است. همچنین تاکنون 47 اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان ایجاد شده است و 30 هزار و 400 نفر در این اردوگاه ها اسکان داده شده اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار