تازه های خبری :
کد خبر: ۴۴۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر حدود ۹۷ درصد مخازن سدهای استان خوزستان پر شده است.
به گزارش آرانیوز، فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان آورد بخش سیلابی رودخانه‌های استان را هشت میلیارد و 700 میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: 3 میلیارد و 460 میلیون متر مکعب از این میزان در مخازن سدها نگهداری و مابقی آن رهاسازی شده است.

وی ادامه داد: آورد طبیعی رودخانه‌های استان خوزستان از ابتدای سال آبی 98-97 (اول مهرماه) تاکنون 28 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب بوده که از این مقدار حدود 17 میلیارد و 900 میلیون متر مکعب از مخزن سدها خارج شده است.

ایزدجو با تاکید بر پایداری و سلامت کامل بدنه سد مخزنی کرخه تصریح کرد: هم‌اکنون ورودی به سد کرخه دوهزار و 287 مترمکعب در ثانیه و خروجی آن دو هزار و 476 مترمکعب در ثانیه است.

این مقام مسئول، تراز کنونی سطح آب در مخزن سد کرخه را 224.5 متر اختلاف از سطح دریا عنوان کرد و گفت: هم اکنون 255 میلیون متر مکعب از حجم این سد خالی است و این میزان به‌طور معمول باید یک میلیارد متر مکعب باشد.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، میزان کنونی ورودی به سد مخزنی دز را یک‌هزار و 556 مترمکعب در ثانیه و خروجی آن را یک‌هزار و 721 مترمکعب در ثانیه عنوان و اظهار کرد: هم‌اکنون تراز سطح آب در این سد با 348 متر اختلاف از سطح دریا، 240 میلیون متر مکعب حجم خالی دارد. این سد براساس استاندارد موجود می‌بایست حداقل 600 میلیون متر مکعب ظرفیت خالی داشته باشد.

وی دبی کنونی رودخانه کارون در مقطع اهواز را 3100 متر مکعب در ثانیه اعلام و تصریح کرد: در این مقطع رودخانه، امکان افزایش تا 3500 متر مکعب در ثانیه وجود دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار